LEDNÍ HOKEJ: Suchá příprava do konce června

[2011-05-18 13:48:42]
PARDUBICE - Hokejisté HC Pardubice mají za sebou již týden suché přípravy na novou sezonu. Mužstvo má na povel trenérská dvojice Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Novou trenérskou dvojicí pardubického týmu je Ladislav Lubina a Pavel Hynek. Lubina v minulé sezoně působil v extraligovém Brně, Hynek přišel do Pardubic v průběhu minulé sezony. „Po sezoně mě manažer Zbyněk Kusý nabídl varianty, které by mohly nastat a postupně se vše během měsíce vykrystalizovalo tak, že jsme se dohodli, že přípravu začneme s Ladislavem Lubinou s tím, že trenérský tým může být ještě doplněn,“ řekl Pavel Hynek.
Novým kondičním trenérem pardubických hokejistů se stal Miroslav Nosek. Ten pochází z trenérského týmu Sportovního gymnázia Pardubice, vedle atletiky jako kondiční trenér působil i ve futsalu a basketbalu. Lední hokej aktivně hrál do šestnácti let, jeho syn v minulé sezoně oblékl dres juniorů HC Eaton Pardubice. „Hokej je postaven na maximální obratnosti a síle na malém prostoru. Hokejista jde zhruba dvacetkrát za zápas na led a na něm musí podat nejvyšší možný výkon,“ poznamenal kondiční trenér Nosek
Rámcový plán letní přípravy: Podle trenéra Pavla Hynka minulý týden šlo o to, dostat kádr do tempa, na řadu přijde aerobní blok, dvoufázové tréninky, začátkem června je plánováno týdenní soustředění na horách. Klasická suchá příprava bude pokračovat klasickým modelem do konce června. Poté si hráči užijí třítýdenní dovolenou a od 25. července se celý kádr hráčů poprvé sejde na ledě do předzávodního období.
Zcela novou tváří v týmu je Václav Benák, který působil pět sezón v Plzni. „Václava znám od juniorů na Spartě. Měl jsem ho i v juniorské reprezentaci. Pak jsme se potkali v Plzni a nyní v Pardubicích. On nepatří k ranařům, ale byl vždy na tom dobře bruslařsky a ve hře má přehled. Výborně bruslí, má skvělý pohyb je dobrý na puku a silný v přesilovkách,“ charakterizuje novou tvář v pardubickém dresu trenér Pavel Hynek. (jma)
 
 
Copyright © 2008 Pivovar Pernštejn a.s    [CNW:Counter]