Pardubice mají zálusk asi na 60 milionů

[2009-02-25 18:32:35]

Pardubice - Město se letos zaměří na získávání dotací ze státních fondů a programů ministerstev pro místní rozvoj a financí. Dali tomu zelenou zastupitelé. Pokud Pardubice zabodují naplno, může jim stát nasypat do kasičky více než 60 milionů korun.

Ze Státního fondu dopravní infrastruktury by radnice ráda získala dotace na dva projekty, a to cyklostezku Nemošice-Jesničánky, jež naváže na městskou síť cyklostezek, a na pokračující projekt bezbariérovosti města. Náklady na tyto akce se odhadují na 13,5 milionu. „Máme šanci na ně získat dotace až do výše 80 procent nákladů,“ říká náměstek primátora Jan Kislinger. Město plánuje investovat po etapách téměř 59 milionů do regenerace panelových sídlišť Dubina, Polabiny, Karla IV. a Černá za Bory. Obrátí se proto na ministerstvo pro místní rozvoj, od něhož může letos očekávat maximálně čtyři miliony na každou z akcí.

Pardubice zaměří svoji pozornost mimo jiné i na některé vnitrobloky. „Budeme žádat o finance na úpravu vnitrobloků u Marka a Dašická, výstavbu dětského hřiště ve Svítkově, rozšíření parkoviště ulice Dašická - Spojilská a rekonstrukci výtahu a orchestřiště ve Východočeském divadle Pardubice,“ pokračuje náměstek. Náklady na tyto akce se odhadují na 13 milionů. Radnice se na nich může podílet minimálně 10 procenty uznatelných nákladů.

Zastupitelstvo schválilo i žádost o dotaci na projekt „Bývalý vojenský areál Hůrka“, který chce město upravit k obecnímu využití. V tomto případě se odhadují náklady na 36 milionů a Pardubice na ně mohou získat až 75 procent uznatelných nákladů.

 

Připojené obrázky

 
 
Copyright © 2008 Pivovar Pernštejn a.s    [CNW:Counter]