Kamiony blokovaly provoz

Region - 08. 09. 2021
Kamiony blokovaly provoz

VYSOKÉ MÝTO - Dva kamiony u železničního přejezdu na okraji města blokovaly ve středu odpoledne plynulý provoz na silnici I/35. Událost byla ohlášena na operační a informační středisko hasičů v 17.28 hodin.

 

„Operační důstojník na místo vyslal tři jednotky hasičů (profesionální a dobrovolnou z Vysokého Mýta a hasiče SŽ Česká Třebová). Na místě události se tvořily kolony a bylo nutné řídit provoz (prováděla Policie ČR) a na železniční trati byl naopak provoz zastaven. Bylo totiž podezření, že kamion, který zezadu narazil do před ním jedoucího kamionu, ho natlačil na závoru u železničního přejezdu a došlo k poškození signalizace. To se ale nakonec nepotvrdilo,“ sdělila tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

 

Vlaky po zkoušce signalizace mohly začít jezdit kolem 18. hodiny. Z vozů na silnici unikaly provozní náplně, které hasiči včas zachytili. Jeden z kamionů převážel čalounění na výrobu autosedaček a druhý vezl na návěsu plechy. Bylo nutné zajistit i převážený náklad.

 

„Hasiči pomohli s opravou vzduchové soustavy a oběma kamionům pomohli s odtažením na odstavnou plochu. Poté bylo nutné uklidit i komunikaci. Událost se obešla bez zranění. Zásahová činnost byla ukončena v 21.46 hodin, kdy se jednotky vrátily na své stanice,“ informovala tisková mluvčí Horáková. (zr) Foto: HZS PaK 

Mohlo by vás zajímat:

Po tragické ztrátě kolegů

Po tragické ztrátě kolegů

Hasiči v celé republice v neděli uctí památku zesnulých kolegů

DAKO-CZ je firmou roku

DAKO-CZ je firmou roku

Po vítězství v Pardubickém kraji postupuje do celorepublikového finále

O budoucnosti na kolejích

O budoucnosti na kolejích

Vysokorychlostní trať zkrátí cestu z Pardubic do Prahy na 35 minut

Holice mají svoji detektivku

Holice mají svoji detektivku

Kristýna Trpková vydala pozoruhodný debut a ve čtvrtek byla kniha pokřtěna

Cyklistům vstříc

Cyklistům vstříc

Spojení mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem bude už možná brzy bezpečnější

Tragická nehoda u Dražkovic

Tragická nehoda u Dražkovic

Jeden z účastníků kolize podlehl na místě utrpěným zraněním