Doubek aspiruje na ocenění

Město Pardubice - 08. 09. 2021
Doubek aspiruje na ocenění

PARDUBICE - Nedávno postavená mateřská škola ve Svítkově bojuje spolu s dalšími 32 objekty o titul Stavba roku 2021. Budova, kterou pro město navrhla architektonická kancelář Med Pavlík architekti, dokázala odbornou porotu svou kompozicí i použitým materiálem uchvátit natolik, že postoupila do celorepublikového finále, jehož vyhlášení proběhne 18. října v pražské Betlémské kapli.

 

Areál nové mateřské školy se podařilo postavit za přibližně 14 měsíců, za tu dobu zde byly vybudovány nejen prostory určené dětem, ale také administrativní zázemí pro personál a vedení mateřské školy či parkovací místa pro zaměstnance i rodiče. Náklady ve výši zhruba 63 milionů korun přitom zahrnovaly nejen výdaje spojené se stavbou objektu, ale i pořízením veškerého vybavení a gastrotechnologie. Školka tvořená třemi pavilony a zhotovená převážně z přírodních materiálů disponuje také dostatečným prostorem pro venkovní aktivity a krytou terasou, která byla přistavěna ke každému pavilonu. Městu se navíc na výstavbu MŠ Doubek, kterou v současné době navštěvuje 75 dětí a která je v provozu od školního roku 2020/2021, podařilo získat dotaci ve výši 51 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu, ze specifického cíle zaměřeného na zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.

 

O vítězi rozhodne odborná porota pod vedením architekta Jana Vrany složená ze zástupců vypisovatelů z řad architektů a inženýrů. Kromě předsedy Jana Vrany jsou jejími členy Martina Hovořáková (Nadace ABF), Renata Zdařilová (ČKAIT), Jan Pašek (SPS ČR) a Ladislav Vaněk (MPO ČR). (iko) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Investice i v těžké době

Investice i v těžké době

Prázdninové opravy škol přišly na 60 milionů

Excelentní dynamické ukázky

Excelentní dynamické ukázky

V Retroměstečku se s příznivým ohlasem prezentovala také Věznice Pardubice

Z Lonkovy do Stavbařů

Z Lonkovy do Stavbařů

Město plánuje výstavbu nové „zušky“ na největším sídlišti v Polabinách

Na závodišti bylo rušno

Na závodišti bylo rušno

Již první den výstavy si v areálu užívalo na tři tisíce návštěvníků

Silný příběh

Silný příběh

V areálu Památníku Zámeček už se ladí detaily expozice

Víkendové Retroměstečko

Víkendové Retroměstečko

Program seznamuje s tradicemi a úspěchy lidí a organizací v republice