Matějka přišel a vše bylo jinak

Fotbal - 11. 09. 2021

PRAHA – Po prvním poločase utkání 7. kola Fortuna:Ligy to dnes odpoledne v Ďolíčku pro domácí FK Pardubice vůbec nevypadalo dobře. Darmo mluvit i psát o zoufalém výkonu, jejž tým předváděl. Snad jen dvě pěkná zablýsknutí Berana v úvodu by stála za zmínku, kdyby je ovšem nezastínily chyby v obraně, po nichž Liberec nekompromisně trestal – ve 23. minutě Rondić a ve 36. Mészáros. Zvláště Sláma s Tomlem několikrát zklamali, až z toho divákům vyvstávala husí kůže…

Do druhé půle již nastoupil na hřiště Matějka a potvrdil své renomé coby parádní střelec. Byl to právě on, kdo vykřesal naději po gólu hlavou po rohovém kopu v 58. minutě a po perfektním centru, pod nímž byl podepsán Cadu, v 73. srovnal stav na 2:2. Hra Pardubic již byla o něčem jiném, ani dramatický závěr však více než bod nepřinesl. S přihlédnutím k úvodu utkání zaplať pámbu za něj, celkově je to však spíše málo.

FK Pardubice – FC Slovan Liberec 2:2 (0:2). Přihlíželo 772 diváků.

Podrobný referát přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v neděli kolem 22. hodiny v Archivu tištěných vydání v sekci Premium.

(ro) Foto: MILAN KŘIČEK (Na snímku střelec dvou pardubických gólů Lukáš Matějka)

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději