Pardubice padly v derby

fotbal - 17. 09. 2021

MLADÁ BOLESLAV- Poprvé po 61 letech proti sobě na nejvyšší úrovni stanuli jedni z největších rivalů v republice. Fotbalisté FK Pardubice zavítali dnes večer do Mladé Boleslavi, kde mají dočasný azyl hradečtí Votroci. Bitvu o východní Čechy, sehranou ovšem ve středních, nakonec lépe zvládli černobílí. Ti šli, po několika slibných šancích, do vedení ve 36. minutě, kdy se po rohu trefil (byť rozhodně ne gólovou) hlavičkou do branky Král. Hradec dostal míč do pardubické sítě i v 61. minutě, ale Vašulínovu střelu nakonec VAR za gól neuznal. Někdejší hráč Chrudimi se ale dočkal v samém závěru, když se z vápna nemýlil. V  nastavení mohl alespoň kosmeticky výsledek upravit Huf, ale hradecký gólman Fendrich byl proti…

8. kolo: FC Hradec Králové – FK Pardubice 2:0 (1:0). Branky: 36. J. Král, 88. Vašulín. PARDUBICE: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler (60. D. Kostka), Solil, Červ (46. Beran), Chytil (76. Huf) – L. Matějka (69. P. Černý).

Podrobný referát přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v neděli kolem 22. hodiny v Archivu tištěných vydání v sekci Premium. (saf) Foto: MILAN KŘIČEK (Prestižní derby vyhráli v Mladé Boleslavi fotbalisté Hradce)

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději