Ceny za dabing: Procházka a Brousková

Region - 18. 09. 2021
Ceny za dabing: Procházka a Brousková

PŘELOUČ – V sále Občanské záložny se v sobotu udělovaly Ceny Františka Filipovského za dabing. Mezi ženami kralovala Anna Brousková v roli Charlotty Brontëové v životopisném dramatu Očím skryté. Aleš Procházka bodoval s postavou Manka ve stejnojmenném snímku.

 

Cenu za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu si vysloužila čtveřice dabérů, která z různých důvodů do Přelouče nedorazila – František Němec, Ladislav Frej, Jorga Kotrbová či Oldřich Vlach.

 

Vzhledem k tomu, že se už práci v dabingu nevěnuji, tak tuto cenu chápu jako tečku za kariérou dabingového herce,“ uvedl František Němec.

 

Dabing jsem začal dělat před 60 lety, tak mám oddabováno. To, že jsem do Přelouče poslal vnoučata, byl můj okamžitý nápad, který se mi zalíbil, ať se seznámí, jak to v umělecké branži chodí,“ sdělil Ladislav Frej.

 

Dabingová síň slávy se v sobotu otevřela také herci Oldřichu Vlachovi. „Hlavně, abych teď nepřetrhl svou auru skromnosti, kterou mám kolem sebe a která mi tolik sluší, ale pohladili jste mou stařeckou ješitnost,“ přiznal Oldřich Vlach.

 

Cenu za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu získala rovněž představitelka Margaret „Šťabajzny“ Houlihanové ze seriálu M.A.S.H. Jorga Kotrbová. Ocenění za ni převzali její vnuci, bratři Komínkové. „Babička vzkazuje, že ji tato cena velmi překvapila. Mile ji zaskočilo, že jste si na ni vzpomněli po tolika letech, kdy už se dabingu nevěnuje. Ale dabovala hodně a ráda,“ podotkli bratři Komínkové.

 

Součástí přeloučských oslav byl také bohatý doprovodný program na náměstí, v němž vystoupila i skupina Mňága a Žďorp. TOMÁŠ DVOŘÁK Foto: kudyznudy.cz (Na snímku tradiční místo udělování cen – Občanská záložna)

Mohlo by vás zajímat:

Po cargu je poptávka

Po cargu je poptávka

Pardubické letiště by se na přepravu nákladů mělo více zaměřit

Zájem o očkování narůstá

Zájem o očkování narůstá

Bez registrace o následujícím víkendu v prostorách pardubické Sokolovny

Pod patřičnou pozorností

Pod patřičnou pozorností

Pardubický kraj dohlíží na výstavbu centrálního příjmu v Pardubické nemocnici

Spolupráce i zasazení stromu

Spolupráce i zasazení stromu

Univerzitu navštíví Jennifer Bachus, Chargé d´Affaires Velvyslanectví USA v ČR

Spolupráce je důležitá

Spolupráce je důležitá

Netolický: Přeji si, aby nová vláda obcím a krajům naslouchala

Lepší je se registrovat

Lepší je se registrovat

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu