Premiéru zvládli

Basketbal - 22. 09. 2021

PARDUBICE - Zápas prvního kola nového ročníku Kooperativa NBL s Opavou byl odložen, a tak skutečnou premiérou byl až středeční duel s BK Armex Děčín. Tento soupeř už má za sebou zápas prvního kola proti Ostravě, jíž podlehl v dramatické koncovce o jediný bod (70:73). Diváci v hale Dašická se mohli blíže seznámit s nováčky v pardubickém týmu.

V úvodu utkání byl ve hře pardubického týmu vidět David Pekárek, který se prezentoval třemi rychlými trojkami. První čtvrtina skončila 26:28, ale náskok si Pardubičtí zajistili ve druhé čtvrtině (9:0) a v poločase byl už stav utkání 52:40. Do hry se dostali Dantez Walton, třiadvacetiletý rodák z Ohia, jenž působil čtyři sezony na univerzitě v týmu Northern Kentucky, ale také Tomáš Vyoral a Petr Šafařík, který ale nakonec pro zranění zápas nedohrál. Ve třetí čtvrtině nasbíral David Pekárek již čtyři osobní chyby a bylo třeba jeho pobyt na palubovce ušetřit. Nakonec pátou osobní chybu nasbíral pět minut před koncem, ale to už bylo zřejmé, že o výhru Pardubičtí nepřijdou. Třetí čtvrtina skončila 70:58 a konečné skóre 95:73.

Pardubičtí podali solidní výkon, vynikli Pekárek, Vyoral, Walton a Svoboda, soupeře táhl Matěj Svoboda (nejlepší děčínský hráč a střelec). První zápas pardubickému týmu vyšel, ale nových hráčů je v kádru trenéra Dino Repeši hodně, a tak je na místě trpělivost. (jma) Foto: MILAN KŘIČEK