Premiéru zvládli

Basketbal - 22. 09. 2021
Premiéru zvládli

PARDUBICE - Zápas prvního kola nového ročníku Kooperativa NBL s Opavou byl odložen, a tak skutečnou premiérou byl až středeční duel s BK Armex Děčín. Tento soupeř už má za sebou zápas prvního kola proti Ostravě, jíž podlehl v dramatické koncovce o jediný bod (70:73). Diváci v hale Dašická se mohli blíže seznámit s nováčky v pardubickém týmu.

 

V úvodu utkání byl ve hře pardubického týmu vidět David Pekárek, který se prezentoval třemi rychlými trojkami. První čtvrtina skončila 26:28, ale náskok si Pardubičtí zajistili ve druhé čtvrtině (9:0) a v poločase byl už stav utkání 52:40. Do hry se dostali Dantez Walton, třiadvacetiletý rodák z Ohia, jenž působil čtyři sezony na univerzitě v týmu Northern Kentucky, ale také Tomáš Vyoral a Petr Šafařík, který ale nakonec pro zranění zápas nedohrál. Ve třetí čtvrtině nasbíral David Pekárek již čtyři osobní chyby a bylo třeba jeho pobyt na palubovce ušetřit. Nakonec pátou osobní chybu nasbíral pět minut před koncem, ale to už bylo zřejmé, že o výhru Pardubičtí nepřijdou. Třetí čtvrtina skončila 70:58 a konečné skóre 95:73.

 

Pardubičtí podali solidní výkon, vynikli Pekárek, Vyoral, Walton a Svoboda, soupeře táhl Matěj Svoboda (nejlepší děčínský hráč a střelec). První zápas pardubickému týmu vyšel, ale nových hráčů je v kádru trenéra Dino Repeši hodně, a tak je na místě trpělivost. (jma) Foto: MILAN KŘIČEK

 

Mohlo by vás zajímat:

Beksa vypadla ve třech zápasech

Beksa vypadla ve třech zápasech

Basketbalisté Pardubic skončili ve čtvrtfinále

Beksa to nedala ani napodruhé

Beksa to nedala ani napodruhé

Pardubice prohrály ve čtvrtfinále už druhý zápas

Beksa bez hvězd na Nymburk nestačila

Beksa bez hvězd na Nymburk nestačila

V posledním utkání nadstavby dostaly Pardubice nařezáno

Beksa z Opavy s prázdnou

Beksa z Opavy s prázdnou

V dohrávce 5. kola nadstavby prohrály Pardubice o deset bodů

Pardubice porazily Kolín

Pardubice porazily Kolín

V 8. kole nadstavby NBL Beksa na Dašické nezaváhala

Pardubice nestačily na Opavu

Pardubice nestačily na Opavu

V dalším utkání nadstavby Beksa prohrála