Věnovat se řízení?!?!

Region - 24. 09. 2021
Věnovat se řízení?!?!

PARDUBICKO - Tento týden se krajští policisté zaměřili na kontrolu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a přetrvávající nekázně řidičů motorových vozidel za volantem. „Naším cílem byla zvýšená kontrola neoprávněného používání hovorového a záznamového zařízení řidičem během jízdy nebo jiným způsobem nevěnování se řízení,“ uvedla mluvčí krajské policie Lenka Vilímková.

 

Na silnicích našeho kraje bylo zkontrolováno 1283 řidičů dopravních prostředků, z tohoto počtu 229 řidičů porušilo zákon o provozu na pozemních komunikacích.

 

„Alarmující je skutečnost, že 45 řidičů drželo při jízdě telefon a dalších pět řidičů sledovalo televizi, video nebo četlo noviny. Pro někoho naprosto nepředstavitelná věc, pro zjištěné přestupce patrně běžná záležitost. Z tohoto důvodu apelujeme na řidiče, aby se řízení vozidel věnovali naplno bez popsaného rozptylování. Další nejčastější námi zjištěné přestupkové jednání bylo v počtu 41 skutků neužití bezpečnostních pásů a v 30 případech porušení dodržování dovolené a povolené rychlosti v obci i mimo ni,“ informuje mluvčí Vilímková s tím, že vzhledem k výše uvedené situaci se policie kontrolám bude nadále věnovat v úsilí ochránit zodpovědné řidiče před těmi nezodpovědnými. (zr) Foto: PČR  

Mohlo by vás zajímat:

Po cargu je poptávka

Po cargu je poptávka

Pardubické letiště by se na přepravu nákladů mělo více zaměřit

Zájem o očkování narůstá

Zájem o očkování narůstá

Bez registrace o následujícím víkendu v prostorách pardubické Sokolovny

Pod patřičnou pozorností

Pod patřičnou pozorností

Pardubický kraj dohlíží na výstavbu centrálního příjmu v Pardubické nemocnici

Spolupráce i zasazení stromu

Spolupráce i zasazení stromu

Univerzitu navštíví Jennifer Bachus, Chargé d´Affaires Velvyslanectví USA v ČR

Spolupráce je důležitá

Spolupráce je důležitá

Netolický: Přeji si, aby nová vláda obcím a krajům naslouchala

Lepší je se registrovat

Lepší je se registrovat

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu