Přepadl dva studenty

Region - 01. 10. 2021
Přepadl dva studenty

PARDUBICKO - Poklidná cesta do školy vlakem z Kolína do Chocně se včera dvěma nezletilým klukům změnila v okamžiky strachu ve chvíli, kdy k nim do kupé nastoupil muž s nožem v ruce se slovy: „Tohle je přepadení“. Kluci se vyděsili, ale po chvíli se jim přistoupivší cestující smál a tvrdil, že to byl vtip. Jenže… 

 

Chlubil se nožem a když viděl u kluků sluchátka, peníze a prstýnek, požadoval, aby mu jedno po druhém dali. Kamarádi měli obavu z toho, co by se mohlo stát. Viděli, že jednou rukou neustále drží v kapse nůž, proto ho poslechli. Podezřelý vystoupil v Chocni. Nejen, že měl kluky okrást o věci byť jen v hodnotě sto korun, ale byl tak drzý, že jim po vystoupení z vlaku ještě zamával.

 

„To už ale informace o tom, co se stalo, dostal operační důstojník, který získal dostatečný popis podezřelého i s informací, že další jeho cesta by měla směřovat do Vysokého Mýta. Rozhodovaly minuty. Ihned na nádraží do Vysokého Mýta vyslal kolegy z vysokomýtského obvodního oddělení, kteří u průvodčího vlaku zajistili, aby nikdo nevystoupil. V posledním vagónu u toalet našli muže odpovídajícího popisu, který pohotově uvedl, že ve vlaku směr Choceň měl konflikt se dvěma mladíky, kterým ukazoval nůž. Přestože jeho tvrzení je v rozporu s výpovědí mladistvých chlapců, byl eskortován do budovy policie, kde měl popsat celý „příběh“ od začátku orlickoústeckým kriminalistům,“ popisuje tisková mluvčí krajské policie Eva Maturová.

 

Při procesních úkonech vyšly najevo další skutečnosti. Podezřelý odpovídal popisu srpnové loupeže z Vysokomýtska. Tam měl jiného muže s hrozbou násilí obrat o 400 korun. I na to měl „vysvětlení“, kterým by byl takřka v roli oběti.

 

Jak to bylo doopravdy, kriminalisté prověřují. V případě uznání viny z loupeže by pachateli hrozilo až desetileté vězení.

 

„Vzhledem ke zjištěným skutečnostem budeme dávat podnět pro vazební stíhání. Zda skončí ve vazbě, o tom rozhodnou v následujících hodinách státní zástupce a soudce,“ uzavírá mluvčí Maturová. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus