Pětadvacet jednotek ve hře

Město Pardubice - 01. 10. 2021
Pětadvacet jednotek ve hře

PARDUBICE - Zájemci o startovací byty ve městě se brzy utkají o dalších pětadvacet bytových jednotek. Nabídku bytů, o které bude možné zažádat, radnice zveřejní 1. října na webu města s tím, že odevzdání přihlášek proběhne 1. a 2. listopadu. Žadatelé přitom mohou vybírat z celkem sedmi lokalit, dispozičně se ve velké většině jedná o byty 1+kk či 1+1.

 

Město startovací byty pro mladé uvolňuje již šestým rokem, v počtu 25 bytových jednotek. „Ceny na trhu s nemovitostmi neustále rostou, proto se snažíme mladým, ekonomicky aktivním lidem alespoň nějakým způsobem usnadnit cestu k osamostatnění a nastartování rodinného života. Snažíme se každý rok držet počet 25 bytů v různých lokalitách města. Všechny byty jsou opravené a připravené na své nové obyvatele, takže jakmile bude podepsaná smlouva mezi městem a budoucími nájemníky, nic nebrání okamžitému nastěhování. Od letošní podzimní výzvy jsme navíc výrazně snížili administrativní zátěž pro mladé pracující žadatele o byt,“ informuje náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že nabízené ceny jsou oproti těm tržním, které se pohybují okolo 220 korun za metr čtvereční, pro mladé aktivní lidi pod 50 procenty cen komerčních.

 

V rámci podzimní výzvy mohou zájemci vybírat z bytů nacházejících se v ulicích Havlíčkova, K Rozvodně, Ohrazenická, Mladých, Bělehradská, Gagarinova a Sokolovská. V nabídce jsou byty o dispozicích 1+kk, 1+1, 2+1 a 3+1 s tím, že seznam všech aktuálně nabízených bytových jednotek včetně fotodokumentace bude vyvěšen také na hlavní stránce městského webu v sekci Důležité informace.

 

Od vyhlášení prvního ročníku startovacího bydlení přitom radnice pro zájemce vyčlenila celkem 150 bytových jednotek. Letošní výzvu startovacího bydlení navíc provází pár novinek. Zájemci nebudou muset při podávání žádostí dokládat všechny potřebné dokumenty o splnění podmínek, ty po nich radnice bude chtít až v případě, že budou vylosováni. Další novinkou je mírné navýšení nájmu. Budoucí nájemníci budou v nově platit 80 korun za metr čtvereční v prvních třech letech, tedy o 30 korun více než doposud, a čtvrtý rok 100 korun za metr čtvereční. Příjmy z nájmů pak radnice využije k rychlejší obnově bytového fondu. (iko) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Děti si užily „řepování“

Děti si užily „řepování“

Při podzimní akci ve školce lze získat a upevnit praktické znalosti

Památník Zámeček se otevírá

Památník Zámeček se otevírá

Expozice nabízí nové a v mnoha případech také překvapivé historické souvislosti

Pozor, změna

Pozor, změna

Oprava a odklon již ve čtvrtek

Noční spěch se nevyplatil

Noční spěch se nevyplatil

Řidič Hondy dostal smyk a prorazil zábradlí

Kamion tu nebyl naposledy

Kamion tu nebyl naposledy

O očkování proti koronaviru byl v Pardubicích velký zájem

Škodí všude

Škodí všude

Pardubice bojují pomocí deratizace s potkany