Misterio del ángel

Kultura - 03. 10. 2021
Misterio del ángel

PARDUBICE - Velkolepé představení s názvem Misterio del ángel - Tango argentino show překazila pandemie hned dvakrát - 6. dubna 2020 a 29. března 2021. V rámci „Pardubického hudebního jaro na podzim“ se uskuteční „do třetice všeho dobrého“ v Kongresovém sálu Atrium Paláce v Pardubicích 4. října v 19 hodin. Vstupenky zakoupené na obě neuskutečněná představení zůstávají v platnosti.
 
Argentinské tango přivedl ke kvalitativně novému životu jako „nuevo tango“ proslulý Àstor Piazzolla (1921-1992). V letošním roce si připomínáme sto let výročí jeho narození. Ostatní autoři, jejichž hudba zazní - Julian Plaza, Osvaldo Pugliese, Carlos Gardel a další – byli vesměs Piazzollovi současníci a následovníci.


Tangová show Misterio del Ángel odkrývá v příběhu anděla tajemství naší duše. Hudebně-taneční obrazy umocněné zvukovým a světelným designem nás prostřednictvím fenoménu tanga zavedou do vlastního nitra. V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou, něhou a smyslností a v dalším svíráni nejkrutější bolestí a steskem.

 

Hudbu k projektu vytváří pětice vynikajících instrumentalistů Escualo Quintetu a skvělý perkusista peruánského původu Camilo Caller. Tango jako tanec i život představí tangová akademie Tangonexion, taneční studio, jež tvoří pár Patricie Antar Horáková, Argentinec Javier Antar a další vynikající tanečníci. Hosté programu, herečka Anna Polívková a tanečník Michal Kurtiš, pronikli jako taneční pár do povědomí širší veřejnosti svou soutěžní účastí v 6. ročníku reality show Standance – když hvězdy tančí, ve které nejvíce zaujali právě tangem. (zr) Foto: PHJ

Mohlo by vás zajímat:

O víkendu na Malé scéně

O víkendu na Malé scéně

Východočeské divadlo zve na premiéru retrokomedie Normální debil 2

V prestižní společnosti

V prestižní společnosti

Audiokniha Jiřího Ševčíka byla zařazena do TOP 10 Supraphonu

Všechny koncerty zdarma

Všechny koncerty zdarma

Od čtvrtka do sobota bude pardubický Dům hudby hostit mezinárodní festival

Smetanovo trio s filharmonií

Smetanovo trio s filharmonií

Říjnové abonentní koncerty od pondělí do středy v Domě hudby

Na scéně Božena Němcová

Na scéně Božena Němcová

Východočeské divadlo uvede odloženou premiéru hry Jako břitva

Pasažér Sputniku 2 na jevišti

Pasažér Sputniku 2 na jevišti

Na startu nové sezóny zaštěká v Divadle Exil Lajka