Návrat k vítání občánků

Město Pardubice - 05. 10. 2021
Návrat k vítání občánků

PARDUBICE – Radnice se vrací k tradici vítání nových občánků. Slavnostní obřad, kterého se po řadu let účastnily celé rodiny nově narozených dětí, přerušila před téměř dvěma lety koronavirová pandemie. Zatím město vyhlásilo tři termíny na druhou polovinu listopadu, rodiče, kteří mají o tento slavnostní akt zájem si mohou konkrétní termíny domlouvat již nyní.

 

Zatím jsme vybrali tři termíny, budou to vždy úterky od 16. do 30. listopadu. Další budeme teprve domlouvat, připadnou pravděpodobně až na jaro, neboť v zimě, v období chřipek, se vítání, s ohledem na to, že jde o malé děti, nekonalo. A po zkušenostech z posledních dvou let je třeba zdůraznit, že při volbě nových termínů bude záležet i na aktuální epidemiologické situaci,“ konstatovala vedoucí matriky pardubického magistrátu Lucie Potocká.

 

O vítání dětí do života je mezi rodinami stále velký zájem. Slavnostní přijetí do společenství Pardubáků pak rodině připomíná pamětní list, dítěti pak přívěsek - zlatá podkovička jako symbol štěstí, ale také jeho domovského města, které má ve znaku polovinu koně. Před vypuknutím pandemie město vítalo do rodiny Pardubáků ročně kolem 500 dětí do jednoho roku věku. Onemocnění Covid- 19, respektive právě nařízená hygienická opatření, přerušily tuto tradici již na jaře loňského roku. Město se ji pokusilo obnovit loni v září, ale kvůli šíření onemocnění muselo po zhruba 14 dnech vítání opět zrušit. Vzhledem k tomu bude rodičům dána možno přivítat i děti starší jednoho roku. Konkrétně do 18 měsíců po narození. Konkrétní datum i hodinu vítání si mohou rodiče dohodnout na telefonu 466 859 661 (Miroslava Robovská), nebo na e-mail adrese  miroslava.robovska@mmp.cz . (NaH) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

 

Mohlo by vás zajímat:

Děti si užily „řepování“

Děti si užily „řepování“

Při podzimní akci ve školce lze získat a upevnit praktické znalosti

Památník Zámeček se otevírá

Památník Zámeček se otevírá

Expozice nabízí nové a v mnoha případech také překvapivé historické souvislosti

Pozor, změna

Pozor, změna

Oprava a odklon již ve čtvrtek

Noční spěch se nevyplatil

Noční spěch se nevyplatil

Řidič Hondy dostal smyk a prorazil zábradlí

Kamion tu nebyl naposledy

Kamion tu nebyl naposledy

O očkování proti koronaviru byl v Pardubicích velký zájem

Škodí všude

Škodí všude

Pardubice bojují pomocí deratizace s potkany