Happening mezi knížkami

Město Pardubice - 05. 10. 2021
Happening mezi knížkami

PARDUBICE – Týden knihoven je největší událostí českých knihoven, která probíhá po celé republice. Tradiční knihovnický happening každoročně láká na celou řadu společných i dílčích akcí, které se už 25 let těší stále větší oblibě veřejnosti i samotných knihovníků. Letos připadá na týden od 4. října. Co si pro své čtenáře připravila Krajská knihovna v Pardubicích?

 

Hlavním komunikačním tématem českých knihoven po celý rok 2021 je udržitelnost. Pardubická knihovna proto připravila na úterý 5. října tvořivý workshop pro děti i dospělé, který se bude konat v grafickém ateliéru Knihovního centra U Vokolků na Příhrádku. Malí tvůrci si vyzkouší tisk pomocí zeleniny, ovoce a nasbíraných přírodnin. Ti starší se můžou přiučit technice monotypu.  Zastavit se můžete kdykoli během odpoledne od 13:00 do 18:00 hodin. 

 

Ve středu 6. října Příhrádek rozezní klasická komorní hudba v podání dechového tria Ribelino. Lahodné tóny hoboje, klarinetu a fagotu si můžete vychutnat na terase čítárny s krásným výhledem na zámek. Při nepříznivém počasí se akce přesune do zeleného salónku čítárny. V průběhu celého týdne je možné navštívit nově zrekonstruovanou klubovnu dětského oddělení nebo si vypůjčit deskové i venkovní hry. Kompletní nabídku společenských her k zapůjčení najdete v čítárně na Příhrádku. 

 

Program uzavře v pondělí 11. října cestovatelská beseda s vynikajícím muzikantem a fotografem Matějem Ptaszkem. Jeho dobrodružné zážitky jako z románu Jacka Londona si můžete přijít poslechnout v 17:00 do univerzálního sálu knihovny na Pernštýnském náměstí. Vstup na všechny akce Týdne knihoven je zdarma. Kompletní program je dostupný na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz . (LJ) Foto: KKP

 

Mohlo by vás zajímat:

Děti si užily „řepování“

Děti si užily „řepování“

Při podzimní akci ve školce lze získat a upevnit praktické znalosti

Památník Zámeček se otevírá

Památník Zámeček se otevírá

Expozice nabízí nové a v mnoha případech také překvapivé historické souvislosti

Pozor, změna

Pozor, změna

Oprava a odklon již ve čtvrtek

Noční spěch se nevyplatil

Noční spěch se nevyplatil

Řidič Hondy dostal smyk a prorazil zábradlí

Kamion tu nebyl naposledy

Kamion tu nebyl naposledy

O očkování proti koronaviru byl v Pardubicích velký zájem

Škodí všude

Škodí všude

Pardubice bojují pomocí deratizace s potkany