Nové kroužky v novém prostředí

Město Pardubice - 12. 10. 2021
Nové kroužky v novém prostředí

PARDUBICE - S nástupem do školy v novém školním roce řeší děti a jejich rodiče také volnočasové aktivity. Širokou škálu kroužků a dalšího vyžití nabízí každý rok Dům dětí a mládeže BETA ve dvou budovách – ve Štolbově ulici, vedle Aquaparku a na Dubině v bývalém kulturním centru.

 

Letos čekají na účastníky velmi výrazné pozitivní změny.

Byla rozšířena nabídka kroužků, takže k tradičním tanečním kroužkům, keramice, výtvarce a hudebkám letos přibyl kroužek pro archeology, arteterapie, práce s 3D pery, hra na elektronické bicí. „Veliký zájem je o nový herecký kroužek vedený Petrou Špinarovou Janečkovou, ale děti připravíme i na přijímací zkoušky z matematiky na osmiletá gymnázia. Rychle se plní také kroužky domácích kutilů a kuchtíků. Do kroužků se děti mohou přihlašovat jako každý rok až do října“, říká ředitelka DDM BETA Pardubice Miriam Lukešová.  

 

Druhou velkou změnou jsou stavební rekonstrukce na budově Štolbova. Díky zřizovateli, kterým je Statutární město Pardubice, byla připravena a realizována výměna všech oken a dveří na vnějším obvodu budovy včetně ABC klubu. Druhou velkou prázdninovou akcí byla rekonstrukce střechy na celém objektu. Prostředí pro děti a jejich aktivity se tím výrazně zlepšilo, jak funkčně, tak vizuálně. Postupně jsou také rekonstruovány interiéry tanečních sálů, učeben, heren a ateliérů. První účastníci letošních kroužků tyto změny nadšeně oceňují. (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Děti si užily „řepování“

Děti si užily „řepování“

Při podzimní akci ve školce lze získat a upevnit praktické znalosti

Památník Zámeček se otevírá

Památník Zámeček se otevírá

Expozice nabízí nové a v mnoha případech také překvapivé historické souvislosti

Pozor, změna

Pozor, změna

Oprava a odklon již ve čtvrtek

Noční spěch se nevyplatil

Noční spěch se nevyplatil

Řidič Hondy dostal smyk a prorazil zábradlí

Kamion tu nebyl naposledy

Kamion tu nebyl naposledy

O očkování proti koronaviru byl v Pardubicích velký zájem

Škodí všude

Škodí všude

Pardubice bojují pomocí deratizace s potkany