Škola, o niž je zájem

Region - 13. 10. 2021
Škola, o niž je zájem

HOLICE - Střední škola automobilní oslavila v září 70 let své existence.  O dalším rozvoji školy a plánovaných aktivitách jednal v úterý s ředitelem školy Michalem Šedivkou hejtman Martin Netolický. Škola si v posledních letech nemůže na nezájem studentů stěžovat a snaží se reagovat na poptávku trhu práce.

 

„Automobilní obory patří obecně v tuto chvíli mezi naplněné a škola si rozhodně nemůže na nezájem z řad studentů nijak stěžovat. Důležité je, že se oborovou skladbu snaží upravovat také v návaznosti na požadavek trhu práce a firem, se kterými je pan ředitel de facto v každodenním kontaktu. Domluvili jsme se proto na navýšení celkového počtu studentů z 510 na 540 s ohledem na plánované otevření jednoletého kurzu v oboru autolakýrník. O něj je zájem jak mezi žáky, tak právě mezi zaměstnavateli. Jedná se o ideální vazbu na již existující obory, kdy absolvent oboru autoklempíř si může v rámci jednoletého studia rozšířit portfolio svých dovedností,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Ten školu navštívil v rámci oslav jejího výročí. 1. září 1951 bylo v Holicích otevřeno středisko pracujícího dorostu pod patronací ČSAD Pardubice se zaměřením na dvouletou výuku automechaniček a autoelektrikářek. „V posledních letech jsme do školy investovali částku přesahující 65 milionů korun, a to včetně odkupu části areálu, který byl v soukromých rukou. Nejvýznamnější z těchto investic byla modernizace dílen odborného výcviku a praxe za 26 milionů korun. V tuto chvíli v areálu řešíme opatření na zodpovědné nakládání se srážkovými vodami a obměnu povrchů za propustné zatravňovací dlaždice, což nás vyjde v souhrnu na přibližně sedm milionů korun,“ připomněl krajské investice do školy hejtman Netolický. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Po cargu je poptávka

Po cargu je poptávka

Pardubické letiště by se na přepravu nákladů mělo více zaměřit

Zájem o očkování narůstá

Zájem o očkování narůstá

Bez registrace o následujícím víkendu v prostorách pardubické Sokolovny

Pod patřičnou pozorností

Pod patřičnou pozorností

Pardubický kraj dohlíží na výstavbu centrálního příjmu v Pardubické nemocnici

Spolupráce i zasazení stromu

Spolupráce i zasazení stromu

Univerzitu navštíví Jennifer Bachus, Chargé d´Affaires Velvyslanectví USA v ČR

Spolupráce je důležitá

Spolupráce je důležitá

Netolický: Přeji si, aby nová vláda obcím a krajům naslouchala

Lepší je se registrovat

Lepší je se registrovat

Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu