Fragmenty z metropole 2020

Město Pardubice - 13. 10. 2021
Fragmenty z metropole 2020

PARDUBICE - Výstavní prostor Mázhaus na Pernštýnském náměstí přináší unikátní fotografie pardubického rodáka Romana Vondrouše. Cyklus s názvem „Fragmenty z metropole 2020“ bude k vidění ode dneška až do konce listopadu.

 

Roman Vondrouš v současnosti pracuje jako fotoreportér České tiskové kanceláře, kde se věnuje agenturnímu fotozpravodajství.  Je držitelem více než dvou desítek ocenění z fotografické soutěže Czech Press Photo. Zároveň se jedná o oceňovaného umělce i na mezinárodním poli, kde v roce 2013 získal prestižní ocenění v soutěži World Press Photo ve sportovní kategorii.

 

V pardubickém Mázhausu vystaví fotografie z pražské metropole za doby covidové pandemie, která vyprázdnila ulice všech měst a fotografové získali jedinečnou příležitost k pořízení neobvyklých snímků. „Ani na okamžik jsem neváhal a vyrazil do pražských ulic zachycovat tuto vpravdě historickou událost. Nejdříve jsem fotografoval hlavně v centru Prahy, ale po několika dnech mě napadla myšlenka, že bych mohl navázat na můj fotografický cyklus Fragmenty metropole, který vznikal kolem roku 2010 především na pražských sídlištích,“ zmiňuje autor výstavy. Neomezil se jen na pražské centrum, ale zavítal i do částí odlehlejších. „Nejvděčnější náměty jsem samozřejmě nacházel na tradičních místech v Praze. Karlův most, Hradčanské náměstí a vlastně celá stará Praha jsou pro fotografy takříkajíc ikonickými místy. Nezapomínal jsem však ani na okrajové části města, protože situace s koronavirem se – v jindy životem tepající metropoli – zásadním způsobem promítla i zde,“ dodává autor Roman Vondrouš.

 

„Výstavní prostor Mázhaus je otevřen vždy od úterý do neděle od 10 do 18 hodin a vstupné se neplatí. „Ve čtvrtek 14. října od 17 hodin se uskuteční slavnostní vernisáž za přítomnosti autora Romana Vondrouše,“ zve za pořadatele Radka Číhařová z TIC Pardubice. (zr) Foto: ROMAN VONDROUŠ

Mohlo by vás zajímat:

Děti si užily „řepování“

Děti si užily „řepování“

Při podzimní akci ve školce lze získat a upevnit praktické znalosti

Památník Zámeček se otevírá

Památník Zámeček se otevírá

Expozice nabízí nové a v mnoha případech také překvapivé historické souvislosti

Pozor, změna

Pozor, změna

Oprava a odklon již ve čtvrtek

Noční spěch se nevyplatil

Noční spěch se nevyplatil

Řidič Hondy dostal smyk a prorazil zábradlí

Kamion tu nebyl naposledy

Kamion tu nebyl naposledy

O očkování proti koronaviru byl v Pardubicích velký zájem

Škodí všude

Škodí všude

Pardubice bojují pomocí deratizace s potkany