Kamion tu nebyl naposledy

Město Pardubice - 21. 10. 2021
Kamion tu nebyl naposledy

PARDUBICE - Středeční očkování prostřednictvím očkovacího kamionu se v krajské metropoli těšilo velkému zájmu. Z toho důvodu se ve čtvrtek v prostoru Univerzity Pardubice zopakuje. V souvislosti se zhoršující se epidemickou situací zpracovávají Nemocnice Pardubického kraje opatření pro případ, že by došlo k většímu šíření viru v kraji.

 

„Aktuální čísla ukazují zhoršující se tendenci v celé České republice, a proto jsme již minulý týden vyzvali na bezpečnostní komisi Rady pro očkování zástupce NPK, a. s. k předložení plánu koronavirových opatření v našich nemocnicích. Včera jsem o tom ještě hovořil s generálním ředitelem našich nemocnic. Musíme být připraveni na situaci, kdy bude potřeba hospitalizovat v našich nemocnicích více pacientů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Možná také v souvislosti s vyšším šířením nákazy byl ve středu v Pardubicích velký zájem o očkování prostřednictvím očkovacího kamionu. „Zájem na Univerzitě Pardubice i u vlakového nádraží předčil naše očekávání. Proto bude kamion u univerzity také ve čtvrtek od 9 hodin. Zároveň jednáme o dalším celodenním umístění kamionu u vlakového nádraží vzhledem k jeho dobré dopravní dostupnosti. Také jsme začali jednat o aktivaci případných dalších očkovacích míst v regionu,“ řekla náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková. (PaS) Foto: Pk (Na snímku zájemci čekající na vakcínu v prostorách Univerzity Pardubice)

Mohlo by vás zajímat:

Palachovka otevřena

Palachovka otevřena

Moderní administrativní centrum a nová dominanta oblasti

Do podzimu beze změny

Do podzimu beze změny

Jednání o budoucnosti separačního dvora v Průmyslové ulici v Pardubicích

Řešení nedostupnosti bydlení v Pardubicích

Řešení nedostupnosti bydlení v Pardubicích

ODS přišla s konkrétním a komplexním plánem

Co nového na koupališti Cihelna?

Co nového na koupališti Cihelna?

Na sezónu 2025 se rozšíří o nová hřiště, workoutovou zónu a vylepšené občerstvení

Ze státu na město

Ze státu na město

Zastupitelé schválili převod pozemku u Bajkalu

Za penízky i „za vodou“

Za penízky i „za vodou“

Rozšíření regulace parkování pomůže zlepšení situace pro rezidenty