Burza a Zlatanova výzva

Region - 22. 10. 2021
Burza a Zlatanova výzva

PARDUBICE – Po roční odmlce, kdy se tradiční burza škol přesunula do online prostoru, měli žáci posledních tříd základních škol opět možnost se naživo seznámit s nabídkou středních škol a potenciálních zaměstnavatelů v regionu. Přehlídka se uskutečnila v pátek v pardubické Enteria areně a zúčastnilo se jí více než 70 škol a podniků. Na akci zavítal i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

 

„Myslím, že si žáci mohou vybírat z opravdu pestré nabídky středních škol, zastoupení tu mají obory gastronomické, technické, automobilní, stavební, ale i chemické nebo všeobecné v podobě gymnázií. Pro školy a firmy je to příležitost, jak prezentovat svou činnost a přesvědčit ke studiu či práci zatím nerozhodnuté žáky základních škol. Ti mají zase možnost lépe poznat, co se na které škole naučí a kde později mohou své nabyté vědomosti a schopnosti zužitkovat,“ sdělil hejtman Martin Netolický s tím, že Pardubický kraj dlouhodobě s podnikateli hovoří o jejich propojování se středními i základními školami.

 

Pro žáky, kteří se do enteria areny vydali, si organizátoři připravili webovou aplikaci s názvem Zlatanova výzva, která jim může s výběrem oboru či školy pomoci. Kromě toho na ně čekala také řada soutěží nebo autogramiáda hráčů BK JIP Pardubice. (DeP) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus