Spolupráce je důležitá

Region - 23. 10. 2021
Spolupráce je důležitá

HRADEC KRÁLOVÉ - V sousedním krajském městě se koná XVIII. sněm Svazu měst a obcí ČR. Jeho zahájení se kromě hostů z řad současné vlády a dalších představitelů státní správy zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ve svém vystoupení hodnotil předešlý rok z pohledu samospráv, hovořil například o jejich ekonomické situaci či rekodifikaci stavebního zákona.

 

Spolupráce vlády a samospráv je nesmírně důležitá. Byl bych rád, aby nám bylo nasloucháno. Nejen v případě rekodifikace stavebního zákona se tak bohužel nestalo. Vítám proto, že se toto téma bude s příchodem nové vlády znovu otevírat,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že má směrem k nové vládě hned několik přání. „Přeji si, abychom nebyli vnímáni jako potížisté a přítěž, ale jako opravdoví partneři, se kterými je možné jednat a debatovat, a naše názory alespoň zvažovat. Také si myslím, že jakékoliv změny v oblasti veřejné správy by měly být koordinovány a konzultovány s lidmi, kteří jsou k tomu zákonem předurčeni. Přeji si, aby se koncepční materiál Klientsky orientovaná veřejná správa 2030 vrátil opět na jednání vlády. A na závěr prosím, abychom neměli každých deset let tendenci měnit organizační uspořádání v tomto státě,“ sdělil Martin Netolický.

 

Ten také ocenil dosavadní spolupráci se Senátem České republiky a jejím předsedou Milošem Vystrčilem, který se sněmu rovněž účastnil.

 

Na úvodní konferenci zazněla i další aktuální témata, jako je hrozba zhoršení epidemické situace v souvislosti s covidem-19, energetická krize nebo Zelená dohoda pro Evropu. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus