Adam Suk uspěl v Polsku

Kultura - 25. 10. 2021
Adam Suk uspěl v Polsku

RUMIA / PARDUBICE – Šestnáctiletý pardubický varhaník Adam Suk uspěl na mezinárodní soutěži „Konkurs Muzyki Organowej“ v Rumii v severním Polsku. Získal 2. cenu. 

 

Adam Suk se v soutěži utkal jak se studenty polských hudebních akademií z Varšavy, Krakova, Katovic, Lodže a Gdaňsku, tak i s varhaníky ze zahraničí. Šestičlenná mezinárodní porota udělila 1. cenu Anastasii Yourchenko z Ukrajiny, která studuje v Německu. Druhou cenu získal Adam Suk z pardubické konzervatoře a také Filip Woźniak z hudební akademie v Gdaňsku. Třetí cenu obdržel student hudební akademie ve Wroclawi Jakub Moneta. 

 

„Z přihlášek bylo vybráno 18 mladých varhaníků, kteří obdrželi pozvání do prezenční části soutěže. Soutěž probíhala v kostele s velkým čtyřmanuálovým koncertním nástrojem, a to ve dvou kolech. Z prvního vylučovacího kola postoupili do druhého kola čtyři kandidáti. Adam Suk, úspěšný absolvent Základní umělecké školy Pardubice v Havlíčkově ulici, vítěz mezinárodní soutěže v Irsku v roce 2019 i online varhanní soutěže Organum Regium 2021, v tomto roce nastoupil do prvního ročníku Konzervatoře Pardubice. Pravděpodobně má před sebou slibnou kariéru,“ popisuje podrobněji Adamův dlouholetý pedagog, varhaník a ředitel Komorní filharmonie Pardubice Pavel Svoboda. (zr) Foto: ARCHIV REDAKCE (Na snímku Adam Suk na soutěži v kostele v polské Rumii)  

Mohlo by vás zajímat:

Pernštejnka ruší koncert

Pernštejnka ruší koncert

Vystoupení s Malou muzikou Nauše Pepíka odloženo na příští léto

VČD mění program

VČD mění program

Příčinou jsou úraz a onemocnění v souboru

Program festivalu zveřejněn

Program festivalu zveřejněn

Východočeské divadlo zahajuje předprodej vstupenek

Za magií skla

Za magií skla

Oceněnou expozicí S.K.L.E.M. provede v sobotu kurátor

Koncert odložen na 26.11.

Koncert odložen na 26.11.

Abonentní večer Barocco sempre giovane s Matyášem Novákem bude za dva týdny

Swingoví Piráti s Danem Bártou

Swingoví Piráti s Danem Bártou

To jste ještě neviděli a asi už neuvidíte!