Zámek plný knih

Kultura - 03. 11. 2021
Zámek plný knih

PARDUBICE - Nepřeberný výběr odborných i populárně naučných knih, představení letošních a loňských novinek naživo jejich autory, výborná káva a večer beseda se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou – na to vše se mohou těšit návštěvníci knižního veletrhu Zámek plný knih.

 

Letos se koná ve společenském sále pardubického zámku v pátek 5. listopadu od 10 do 17 hodin, beseda pak od 18 hodin. Jeho hlavním tématem je 500 let renesance ve východních Čechách.

 

„Kvůli covidu jsme oželeli loňský ročník. O to více knižních novinek ale můžeme prezentovat letos. Jen produkce Východočeského muzea je mimořádná, spoustu nových publikací představí i pardubická univerzita,“ zve ředitel muzea Tomáš Libánek.

 

Historik Michal Hambálek připravil knížku Dubový poklad aneb pernštejnská truhla, vůbec první publikaci o jediném pernštejnském mobiliáři, který na zámku zůstal a který byl obestřený řadou tajemství. Historik Petr Vorel se pochlubí i novou knihou Šmalkaldská válka v evropských dějinách 1546-1547. Archeoložka Tereza Jošková přiblíží neobyčejně úspěšnou výpravnou knihu Mikulovice – Život na hraně.

 

Desátý ročník veletrhu vyvrcholí večerní besedou z jednou nejpopulárnější současných spisovatelek Alenou Mornštajnovou, která si bude s moderátorem Jakubem Malým povídat o své letošní novince Listopád.

 

Podrobný program najdete na www.vcm.cz. Vstup na Zámek plný knih je zdarma, vstupenky na besedu stojí 50 korun. (skp) Foto: VČM

Mohlo by vás zajímat:

Pernštejnka ruší koncert

Pernštejnka ruší koncert

Vystoupení s Malou muzikou Nauše Pepíka odloženo na příští léto

VČD mění program

VČD mění program

Příčinou jsou úraz a onemocnění v souboru

Program festivalu zveřejněn

Program festivalu zveřejněn

Východočeské divadlo zahajuje předprodej vstupenek

Za magií skla

Za magií skla

Oceněnou expozicí S.K.L.E.M. provede v sobotu kurátor

Koncert odložen na 26.11.

Koncert odložen na 26.11.

Abonentní večer Barocco sempre giovane s Matyášem Novákem bude za dva týdny

Swingoví Piráti s Danem Bártou

Swingoví Piráti s Danem Bártou

To jste ještě neviděli a asi už neuvidíte!