Hlavní strom dorazí z Dašic

Město Pardubice - 11. 11. 2021
Hlavní strom dorazí z Dašic

PARDUBICE - Vánoce se nezadržitelně blíží. Do adventu zbývají necelé tři týdny a krajské město se připravuje na toto sváteční období. Pracovníci Služeb města Pardubic již připravují vánoční výzdobu a na cestu se chystá i ústřední vánoční strom, který bude do Tří králů dominantou Pernštýnského náměstí.

 

„Pro Pernštýnské náměstí byl letos vybrán smrk pichlavý (Picea pungens) z Dašic. Je vysoký zhruba 16 metrů, a protože část kmene bude ukotvena pod dlažbou náměstí, bude se vánoční dominanta letos tyčit do výšky 13 až 14 metrů,“ uvedla mluvčí Služeb města Pardubic Klára Sýkorová. Strom SmP na náměstí vztyčí v pondělí 15. listopadu, v následujících dnech pak dostane sváteční kabát. Slavnostní rozsvěcení je pak naplánováno na první adventní neděli 28. listopadu.

 

V Pardubicích bude sváteční atmosféru dotvářet celkem 14 vánočních stromů, ale pouze dva z nich, na Pernštýnském náměstí a na náměstí Dukelských hrdinů, budou řezané. Strom pro Duklu vyrostl ve Ždánicích a měří zhruba 11 metrů. Ostatních 12 stromů dělá radost obyvatelům města po celý rok, jen na Vánoce je lidé přiodějí „do svátečního“.

 

Již od konce října pracovníci služeb instalují v ulicích světelné vánoční motivy. Je jich 95 a během adventu a Vánoc budou zdobit nejen Pernštýnské náměstí a třídu Míru, ale i další ulice v centru Pardubic, ale i na sídlišti Polabiny. Ve městě se tak v předvánočním období rozzáří na 110 tisíc LED diod, které v minulých letech nahradily staré a méně hospodárné osvětlení. (NaH) Foto: FRANTIŠEK VLČEK (Na snímku vánoční motiv čekající na instalaci na třídě Míru)

Mohlo by vás zajímat:

Vánoční trolejbus již jezdí

Vánoční trolejbus již jezdí

Výzdoba a elektroinstalace vozidla se připravují dva až tři týdny

Před svátky na zámku

Před svátky na zámku

Obří vánoční pohlednice, Ježíškova cesta, vánoční koutek i stromek k dozdobení

Dynamo děkuje

Dynamo děkuje

Pardubický hokejový klub poděkoval zástupcům složek IZS Pardubického kraje

Pardubický Slavín se rozrůstá

Pardubický Slavín se rozrůstá

Přibudou hroby Václava Durycha, Karla V. Seydlera a Jiřího Hoška

Čtvrteční beseda

Čtvrteční beseda

O plánovaných úpravách na pardubické ulici 17. listopadu

Andělská výstava

Andělská výstava

V DDM Beta na pardubické Dubině již teď připravují předvánoční akci