Bývalý Prior má glajchu

Město Pardubice - 16. 11. 2021
Bývalý Prior má glajchu

PARDUBICE - Rekonstrukce obchodního domu Tesco, dříve známého jako OD Prior, se blíží ke svému dalšímu milníku. V úterý 16. 11. bude dostavěn nejvyšší vrchol budovy, takzvaná glajcha, čímž bude dokončena další etapa modernizace objektu.

 

Modernizace obchodního domu Tesco v Pardubicích, jejímž investorem je Atrium Palác Pardubice, je v plném proudu a postupně dosahuje dílčích cílů, aby obchodní dům mohl co nejdříve přivítat své zákazníky. Kvůli nečekaně špatnému technickému stavu budovy se původní plán rekonstrukce bohužel prodloužil, nyní však již vše postupuje podle plánu.

 

Chystá se dokončení strojovny na střeše, a nejvyšší místo budovy tak bude oficiálně hotové. Tohoto vrcholu dosáhne stavba 16. listopadu, kdy bude dobudována tzv. glajcha. V tomto termínu bude také demontován věžový jeřáb, čímž bude zakončena další etapa výstavby.

 

Hotové jsou již také betonovací práce v jednotlivých patrech budovy a byla dokončena i montáž ocelové stropní konstrukce. V rámci rekonstrukce se obchodní dům Tesco propojí se sousedním obchodním centrem Palác Pardubice, a to v garážích, v přízemí a ve druhém nadzemním podlaží. Provoz Paláce Pardubice však není kvůli propojování s OD Tesco nijak omezen.

 

Rekonstrukční práce aktuálně postupují podle plánu a měly by být dokončeny v druhé polovině roku 2022. Moderně zrekonstruovaná budova s původním vzhledem ze 70. let bude opět dominantou Masarykova náměstí. (zr) Foto: (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Vánoční trolejbus již jezdí

Vánoční trolejbus již jezdí

Výzdoba a elektroinstalace vozidla se připravují dva až tři týdny

Před svátky na zámku

Před svátky na zámku

Obří vánoční pohlednice, Ježíškova cesta, vánoční koutek i stromek k dozdobení

Dynamo děkuje

Dynamo děkuje

Pardubický hokejový klub poděkoval zástupcům složek IZS Pardubického kraje

Pardubický Slavín se rozrůstá

Pardubický Slavín se rozrůstá

Přibudou hroby Václava Durycha, Karla V. Seydlera a Jiřího Hoška

Čtvrteční beseda

Čtvrteční beseda

O plánovaných úpravách na pardubické ulici 17. listopadu

Andělská výstava

Andělská výstava

V DDM Beta na pardubické Dubině již teď připravují předvánoční akci