Najdi svoji identitu

Region - 24. 11. 2021
Najdi svoji identitu

BRNO - Budoucím studentům se tento týden představuje na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus také Univerzita Pardubice. Na brněnském výstavišti se až do pátku 26. listopadu mohou zájemci o studium seznámit s možnostmi studia na všech sedmi fakultách. Čekají je také ukázky vědy a tradiční pardubický perník.

 

„Univerzita Pardubice nabízí možnost studovat humanitní, technické i přírodní vědy. Vzdělávají se u nás budoucí chemici, ekonomové, dopravní experti, elektrotechnici nebo informatici, zdravotníci, historici, filozofové a restaurátoři,“ říká prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice Tatiana Molková.

 

Univerzita Pardubice se na veletrhu Gaudeamus Brno letos prezentuje v expozici č. 30. Maturanty oslovují přímo vysokoškoláci z jednotlivých fakult s prvky oblečení v červenobílé kombinaci symbolizující univerzitní barvy. Kromě informací o studiu a přijímacím řízení pro následující akademický rok 2022/2023, univerzita nabízí také další možnosti a benefity, které studium právě v Pardubicích přináší. 

 

Individualitě každého studenta se Univerzita Pardubice přibližuje vizuálně svou kampaní i heslem: Najdi svoji identitu. Zájemce vybízí, aby si vybrali studium v Pardubicích, kde mohou zanechat otisk jako nezaměnitelnou osobní identitu. Už přímo na veletrhu mohou maturanti zanechat svoji stopu a vzkaz na univerzitní Zdi otisků. V expozici je čeká mnoho drobných dárků, a také typický pardubický perník nebo káva s vůní perníku.

 

Zaujmout a pobavit. Takový cíl má sekce Věda pro život, ve které popularizátoři z Fakulty elektrotechniky a informatiky předvádí například robota, se kterým si budoucí studenti mohou zahrát piškvorky. Jejich kolegové z Fakulty chemicko-technologické nabízí návštěvníkům molekulární gastronomii se svítícími drinky a studenti z Fakulty zdravotnických studií ukazují, jak funguje novorozenecký simulátor základních životních funkcí.

 

Z dalšího úhlu mohou poznat Univerzitu Pardubice uchazeči o studium na speciálních přednáškách, ve kterých každý den představují vysokou školu sami její studenti i pomocí videí.

Veletrh nabízí mezinárodní expozice, ve kterých se představuje 294 univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si mohou vybírat z více než 10 tisíc studijních oborů.

 

Další informace ke studiu zájemci najdou na speciálních stránkách - Studuj na UPCE. Univerzita Pardubice plánuje 10. prosince také Den otevřených dveří pro uchazeče o studium. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Venkovní plášť se odhaluje

Venkovní plášť se odhaluje

Co nového na stavbě budoucí galerie v areálu Automatických mlýnů