Přívětivý úřad

Region - 24. 11. 2021
Přívětivý úřad

CHRUDIM – Městský úřad byl Ministerstvem vnitra České republiky opět vyhodnocen jako nejlepší úřad obce s rozšířenou působností v kraji. Úřadů s rozšířenou působností je v Pardubickém kraji celkem 14. Chrudim tímto vítězstvím navazuje na četné úspěchy z předchozích let a po loňském a předloňském stříbře si tentokrát chrudimští úředníci ze soutěže odvážejí pomyslné zlato. Od samého počátku soutěže v roce 2016 je chrudimský úřad suverénně nejúspěšnějším v kraji.

 

„Dobrá správa obce je možná jen s dobrým týmem a chrudimský městský úřad jím, jak ostatně ukazují ocenění, bezesporu je. Zvládl tak i nečekané problémy, které přinesla aktuální covidová doba. Zcela jistě to však není jedinou výzvou, kterou úřad ještě bude muset zvládnout. Potíží, které nás čekají, je mnoho – například očekávané hubenější rozpočty,“ říká starosta Chrudimi František Pilný. „A i v takové situaci se můžeme opřít o zkušené kolegy z úřadu. Úřad vlastně není pro občany ničím jiným než servisem a mne moc těší, že u nás ten servis poskytujeme co možná nejlepší,“ dodává.

 

Vyhlášení ocenění Přívětivý úřad 2021, jehož cílem je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností, proběhlo minulý týden v Olomouci.

 

Samotnému předávání ocenění předcházelo hodnocení úřadů obcí s rozšířenou působností, do kterého se zapojilo 132 obcí včetně jednotlivých městských částí Prahy. Ocenění Přívětivý úřad 2021 si odnesly vždy tři nejlepší městské úřady v krajích a následně v hlavní kategorii tři nejlepší městské úřady v rámci celé České republiky. Nejpřívětivějším úřadem České republiky se letos stal Městský úřad Kolín. Druhým Městský úřad Žďár nad Sázavou a třetím Magistrát města Ostravy.

 

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Městské úřady obcí s rozšířenou působností pak také byly hodnoceny na základě více než sedmi desítek kritérií, jež byly rozděleny do několika kategorií – dostupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu, kvalita jeho komunikace, řízení kvality a další.

 

Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi trofeje, diplomy a nálepku Přívětivého úřadu stvrzující, že daný úřad poskytuje nadstandardně kvalitní služby a otevřeně se snaží vycházet občanům/klientům maximálně vstříc. Smyslem nálepek určených na vchodové dveře úřadu je, aby občané již při vstupu do budovy úřadu poznali, s jak přívětivým úřadem můžou počítat.

 

„Poslední dva roky covidové epidemie vznáší i na úředníky vyšší nároky než obvykle. Nesmírně mne těší, že i ve ztížených podmínkách jsou naši úředníci schopni udržet kvalitu své práce,“ říká tajemník Městského úřadu Chrudim František Chmelík. (apr) Foto: MÚ CHRUDIM

Mohlo by vás zajímat:

Nejen vrásky nebo znaménka

Nejen vrásky nebo znaménka

Pardubická nemocnice otevřela plastickou poradnu

Levná a ekologická varianta

Levná a ekologická varianta

Chytré senzory z Univerzity Pardubice pomohou zemědělcům

Perníková popelnice

Perníková popelnice

Čenkovice jsou krajským tahounem v třídění odpadu

Den starokladrubského koně

Den starokladrubského koně

Tradiční akce Národního hřebčína se koná v sobotu 28. května

Čeperka chystá referendum

Čeperka chystá referendum

Proces EIA na spalovnu v Opatovicích započal

Akce nabitá dobrými skutky

Akce nabitá dobrými skutky

Předány ceny za dobrovolnictví a společensky odpovědným firmám