Přívětivý úřad

Region - 24. 11. 2021
Přívětivý úřad

CHRUDIM – Městský úřad byl Ministerstvem vnitra České republiky opět vyhodnocen jako nejlepší úřad obce s rozšířenou působností v kraji. Úřadů s rozšířenou působností je v Pardubickém kraji celkem 14. Chrudim tímto vítězstvím navazuje na četné úspěchy z předchozích let a po loňském a předloňském stříbře si tentokrát chrudimští úředníci ze soutěže odvážejí pomyslné zlato. Od samého počátku soutěže v roce 2016 je chrudimský úřad suverénně nejúspěšnějším v kraji.

 

„Dobrá správa obce je možná jen s dobrým týmem a chrudimský městský úřad jím, jak ostatně ukazují ocenění, bezesporu je. Zvládl tak i nečekané problémy, které přinesla aktuální covidová doba. Zcela jistě to však není jedinou výzvou, kterou úřad ještě bude muset zvládnout. Potíží, které nás čekají, je mnoho – například očekávané hubenější rozpočty,“ říká starosta Chrudimi František Pilný. „A i v takové situaci se můžeme opřít o zkušené kolegy z úřadu. Úřad vlastně není pro občany ničím jiným než servisem a mne moc těší, že u nás ten servis poskytujeme co možná nejlepší,“ dodává.

 

Vyhlášení ocenění Přívětivý úřad 2021, jehož cílem je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností, proběhlo minulý týden v Olomouci.

 

Samotnému předávání ocenění předcházelo hodnocení úřadů obcí s rozšířenou působností, do kterého se zapojilo 132 obcí včetně jednotlivých městských částí Prahy. Ocenění Přívětivý úřad 2021 si odnesly vždy tři nejlepší městské úřady v krajích a následně v hlavní kategorii tři nejlepší městské úřady v rámci celé České republiky. Nejpřívětivějším úřadem České republiky se letos stal Městský úřad Kolín. Druhým Městský úřad Žďár nad Sázavou a třetím Magistrát města Ostravy.

 

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Městské úřady obcí s rozšířenou působností pak také byly hodnoceny na základě více než sedmi desítek kritérií, jež byly rozděleny do několika kategorií – dostupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu, kvalita jeho komunikace, řízení kvality a další.

 

Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi trofeje, diplomy a nálepku Přívětivého úřadu stvrzující, že daný úřad poskytuje nadstandardně kvalitní služby a otevřeně se snaží vycházet občanům/klientům maximálně vstříc. Smyslem nálepek určených na vchodové dveře úřadu je, aby občané již při vstupu do budovy úřadu poznali, s jak přívětivým úřadem můžou počítat.

 

„Poslední dva roky covidové epidemie vznáší i na úředníky vyšší nároky než obvykle. Nesmírně mne těší, že i ve ztížených podmínkách jsou naši úředníci schopni udržet kvalitu své práce,“ říká tajemník Městského úřadu Chrudim František Chmelík. (apr) Foto: MÚ CHRUDIM

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus

Venkovní plášť se odhaluje

Venkovní plášť se odhaluje

Co nového na stavbě budoucí galerie v areálu Automatických mlýnů