Přání na zdi budovy

Město Pardubice - 30. 11. 2021
Přání na zdi budovy

PARDUBICE - Svůj vánoční strom letos Univerzita Pardubice rozsvítí 1. prosince navečer bez tradiční dobročinné studentské kontaktní akce. Opět ho ale doplní vizuálně. Až do Vánoc se budou na blízkou budovu vysokoškolských kolejí promítat jednotlivá přání studentů a zaměstnanců. Online verzi, kterou vysoká škola poprvé využila kvůli pandemii v loňském roce, nazvala Strom přání a naděje.

 

„Kontaktní akce pomáhají propojit naše studenty s univerzitou i jinak než během výuky. Přesto, že tuto akci nemůžeme kvůli pandemickým opatřením uspořádat, přejeme si, abychom se mohli co nejdříve opět všichni společně scházet. Nejen toto ale i další naše přání jsme se rozhodli sdílet s veřejností. Společnost je aktuálně nutné spojovat a období adventu a Vánoc jsou na to tou pravou dobou. Třetí role univerzity spočívá i v odpovědnosti ukazovat cestu,“ říká prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice Andrea Koblížková.

 

Podobu vzrostlého smrku ve svém kampusu u Auly Arnošta z Pardubic mění univerzita každý rok. Jejím prostřednictvím zobrazuje vždy poselství uplynulého a nadcházejícího roku. Letos se na novém tématu podíleli žáci Základní umělecké školy Pardubice-Polabiny, kteří vyrobili ozdoby v podobě velkých perníčků v barvách univerzity. Ty odkazují na tradici, pospolitost, dobré vztahy mezi lidmi a věci, které nás spojují. Myšlenku doplní přání studentů a zaměstnanců.

Vánoční strom rozsvítí ve středu večer rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek. Akci bude univerzita živě přenášet na sociálních sítích od 17 hodin.

 

Přestože nouzový stav neumožňuje další plánovanou dobročinnou akci, studenti a zaměstnanci minulý týden už potřebným pomohli. Během tradiční akce Adventní věnce vyrobili bezmála 70 věnců a výtěžek z jejich prodeje, více než 22 tisíc korun, věnovali na Domácí hospicovou péči Oblastní charity Pardubice. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Za historií peněz s autorem

Za historií peněz s autorem

Historik Petr Vorel provede v úterý zájemce novou výstavou

Primátor chce bojovat

Primátor chce bojovat

Nesouhlasné vyjádření města k modernizaci rybitevské spalovny

Co jinde nezažijete

Co jinde nezažijete

Kolumbijský ptačí svět ve výstavě „UNIBIRDS“

Lidé se rádi vracejí

Lidé se rádi vracejí

Pardubické muzeum a zámek loni navštívilo téměř 43 tisíc lidí

Koncepční nástroj

Koncepční nástroj

Příprava pardubických Zásad pro spolupráci s investory jde do finále

Matka novorozence obviněna

Matka novorozence obviněna

Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí ženy do vazby