O vakcinaci dětí

Region - 09. 12. 2021
O vakcinaci dětí

PARDUBICKO - Pardubický kraj má aktuální informaci o tom, že v týdnu od 13. prosince bude v České republice k dispozici vakcína Comirnaty od firmy Pfizer pro očkování dětí ve věku 5 – 11 let. „Naším cílem je zájemce o očkování uspokojit, proto se na vakcinaci těchto dětí, u kterého musí být přítomen pediatr, připravujeme i my a možnost nechat tyto děti naočkovat chceme jejich rodičům dát nejpozději do 20. prosince,“ uvedla na čtvrtečním jednání odborné pracovní skupiny k průběhu a zajištění očkování náměstkyně pro zdravotnictví Michaela Matoušková. Upřesnila, že očkovací kamion by mohl začít s vakcinací mladších dětí už 19. 12. v Pardubicích. Od 13. 12. se zároveň spustí očkování posilovací dávkou věkové skupiny 55 + a od 20. 12. věkové skupiny 50 +.

 

Ve vymezené provozní době budou pro očkování dětí od 5 do 11 let otevřena očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Vakcinovat tyto děti bude také očkovací místo v Hlinsku, v Seči i mobilní očkovací tým společnosti Podané ruce. Cílem je, aby možnost nechat naočkovat své děti ve věku od 5 do 11 let měli rodiče plošně v celém Pardubickém kraji, kde je v současnosti těchto dětí 39 400.

 

Pokud tedy skutečně přijde vakcína v uvedeném termínu, může tým očkovacího kamionu formou Walk In očkovat děti od 5 do 11 let už 19. prosince od 9 do 18 hodin v prostorách Fakulty zdravotnických studií v Průmyslové ulici č. 395 v Pardubicích. K tomu velmi nutně potřebujeme zapojení pediatrů, ať už formou výpomoci v očkovacích centrech, nebo očkováním v ordinacích,“ uvedla náměstkyně Matoušková. Ta tento týden osobně jednala se zástupci praktických lékařů pro děti a dorost s cílem ujasnit míru jejich zapojení do očkování mladších dětí proti COVID-19 v Pardubickém kraji. „Pediatři se mohou zapojit do očkování minimálně dvěma způsoby. Mohou vypomoci přímo v očkovacích centrech společnosti Nemocnice Pardubického kraje, nebo očkovat ve svých ordinacích,“ dodala Matoušková. Pro očkování v ordinacích je kraj díky lékárnám Nemocnice Pardubického kraje připraven vakcínu do ordinací pediatrů přiblížit. To proto, aby měli možnost odebírat i menší množství, než dodává oficiální distributor pro ČR.

 

Někteří pediatři již v minulosti pomáhali. Doposud alespoň jednu aplikaci vakcíny přímo ve své ordinaci vykázalo dvacet praktických lékařů pro děti a dorost.

 

V očkovacích místech NPK, a.s. bude nutná předchozí registrace a rezervace. U ostatních míst je potřeba sledovat jejich provozní dobu pro tuto věkovou kategorii podobně jako v ordinacích pediatrů. Přehled o očkovacích místech je na https://ockoreport.uzis.cz/. Při očkování je potřeba mít kartičku pojištěnce a přítomnost alespoň jednoho zákonného zástupce dítěte.

 

Očkování dětí starších 12 let (do 15 let) let včetně probíhá standardně v  pěti nemocnicích Pardubického kraje. V Pardubické nemocnici vždy ve střechu od 13 do 15 hodin, v Chrudimské v pondělí od 7 do 15 hodin, ve Svitavské vždy v pondělí a ve střechu od 7:20 do 12 hodin, v Orlickoústecké v pondělí a v úterý od 7 do 13:40 hodin a v Litomyšlské nemocnici v pondělí a v úterý od 13 do 15 hodin. Registrace do těchto očkovacích míst je přes systém Reservatic. Provozní doby se mohou změnit s ohledem na zájem a personální kapacity. (DoB) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Auto si „půjčil“ a naboural

Auto si „půjčil“ a naboural

Na téhle vyjížďce nebylo nic dobře

Vznikne nový portál

Vznikne nový portál

Žádat o dotace Pardubického kraje bude jednodušší

Časovka z Časů na Ostrov

Časovka z Časů na Ostrov

Na nové dálnici D35 si v září zazávodí silniční cyklisté

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda