Počet hospitalizovaných zvolna klesá

Region - 13. 12. 2021
Počet hospitalizovaných zvolna klesá

PARDUBICE - Aktuální průběh koronavirové pandemie v regionu, naplněnost nemocnic a kapacity testování a očkování. To byla hlavní témata pondělního jednání Krizového štábu Pardubického kraje. Dobrou zprávou je postupný pokles hospitalizovaných pacientů s koronavirem.

 

Důležitou a dobrou zprávou je, že již několikátý den postupně klesá počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem v našem kraji. Zatímco vrcholem této vlny bylo přibližně 320 hospitalizovaných, tak dnes jsme na 257 osobách. Bohužel však zatím neklesá počet hospitalizovaných pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. To je samozřejmě i nadále limitem pro obnovování elektivních operací. Důležité je však, že zátěž našich nemocnic před vánočními svátky postupně klesá a pevně věříme, že tento trend bude pokračovat i v příštích dnech,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Náměstkyni hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaelu Matouškovou těší aktivní spolupráce praktických lékařů při očkování. Ti ještě na začátku prosince aplikovali vakcínu 750 lidem v kraji denně a nyní, poslední pracovní dny před víkendem, se dostali na počet 1900 oočkovaných denně. Ode dneška si i k nim mohou pro třetí posilující dávku přijít lidé ve věku 55+ a od příštího pondělí 50+.

 

 „Těmto praktickým lékařům moc děkuji a prosím o podobné zapojení všeobecných praktických lékařů pro děti a dorost, se kterými jsme jednali minulý týden. Od 19. prosince může tým očkovacího kamionu formou Walk In očkovat děti od 5 do 11 let, a to od 9 do 18 hodin v prostorách Fakulty zdravotnických studií v Průmyslové ulici č. 395 v Pardubicích. Velmi nutně proto potřebujeme pomoc pediatrů formou výpomoci v očkovacích centrech, nebo očkováním v ordinacích,“ uvedla Matoušková.

 

Dodala, že kromě týmu společnosti Podané ruce budou pro očkování dětí od 5 do 11 let ve vymezené provozní době otevřena očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Vakcinovat tyto děti bude také očkovací místo v Hlinsku a v Seči. (DoB) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Auto si „půjčil“ a naboural

Auto si „půjčil“ a naboural

Na téhle vyjížďce nebylo nic dobře

Vznikne nový portál

Vznikne nový portál

Žádat o dotace Pardubického kraje bude jednodušší

Časovka z Časů na Ostrov

Časovka z Časů na Ostrov

Na nové dálnici D35 si v září zazávodí silniční cyklisté

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda