S novými logy

Kultura - 18. 12. 2021
S novými logy

PARDUBICE - Vedení Komorní filharmonie (KF) představilo nové logo, pod kterým se bude orchestr od příští koncertní sezony prezentovat. V souladu s tímto krokem se nového loga dočkal i festival Pardubické hudební jaro, jehož pořadatelství KF přebírá. Celý nadcházející rok 2022 tak bude ve znamení sjednocení a změny vizuální identity celé organizace i festivalového projektu.


Ke změně vedlo hned několik důvodů. Čím dál více se ukazovalo, že původní loga nevyhovují možnostem a potřebám dnešní doby, nemohou být nosným prvkem pro další rozvoj vizuálního stylu napříč komunikačními kanály, a hlavně by vedle sebe působila velmi nesourodě. Vedení filharmonie má jasnou vizi – přeje si podpořit image jak orchestru, tak festivalu, vtisknout jim svěží „punc“ a dát najevo, že patří k sobě.


Jde o jednotnou vizuální komunikaci směrem k veřejnosti. Jelikož chceme nadále pokračovat v budování silné značky, a to jak orchestru, tak festivalu, víme, že bez dobře uchopené vizuální identity to nepůjde,“ uvedl ředitel KF Pavel Svoboda.


Nová loga vzešla z uzavřeného výběrového řízení. Komise nakonec vybrala návrh od studia wwworks z Litomyšle, jež shodou okolností stojí také za vizuální identitou festivalu Smetanova Litomyšl.


Plnobarevná plocha loga KF svým tvarem představuje orchestr soustředěný kolem dirigenta, který tvoří centrální bod. Věrní posluchači v něm mohou rozpoznat také tvar hlediště domácí Sukovy síně. Symbol dává také tušit tvar CD, jejichž natáčení představuje značnou část tradiční činnosti KF. Logo festivalu vychází z loga orchestru. Jarní svěžest se promítla do barevnosti.
„Nový vizuální styl bude najíždět postupně,“ upřesnil Pavel Svoboda.
(zr)

Mohlo by vás zajímat:

Tři velká B

Tři velká B

Houslista Bohuslav Matoušek tentokrát zahraje na violu

Kuličkiáda smíchu

Kuličkiáda smíchu

GRAND Festival smíchu předznamená v neděli tradiční akce

GAMPA zve na Proluky

GAMPA zve na Proluky

Rodinná středa, seniorský pátek a tvůrčí neděle

Zpívající básník

Zpívající básník

Koncert Jana Buriana se koná v pátek 7. ledna v Divadle 29

Když ženy nesměly pít kávu

Když ženy nesměly pít kávu

Jarní cyklus abonentních koncertů Barocco sempre giovane zahájí již 6. ledna na zámku

Audience u královny zabodovala

Audience u královny zabodovala

Stala se divácky nejúspěšnější inscenací VČD let 2020 a 2021