Výměna po dvaceti letech

Město Pardubice - 21. 12. 2021
Výměna po dvaceti letech

PARDUBICE - Auto moto klub (AMK) Zlatá přilba plánuje během příštího roku výměnu stávající světelné tabule za moderní a současným trendům odpovídající barevnou LED obrazovku. Vzhledem k prestiži, jakou si Zlatá přilba dokázala získat, se město rozhodlo tento záměr podpořit dvoumilionovou dotací, kterou uvolní z Programu podpory sportu.

 

Stávající světelná tabule tvoří součást zázemí svítkovské ploché dráhy přes dvacet let a vzhledem k technologickému pokroku je pro potřeby stadionu, na kterém se konají nejen tuzemské, ale i mezinárodní závody, již nevyhovující.

 

 

Zařízení bylo na stadionu instalováno roku 1987 a udržovat jej v provozu je přes veškerou snahu pro spolek, který je organizátorem plochodrážních závodů, stále náročnější, jelikož se řada náhradních dílů již nevyrábí. Tabule však vykazuje velké vady i během samotného používání, jelikož sdělení bývají často nečitelná a pro diváky nesrozumitelná. Plochodrážní závod Zlatá přilba jednoznačně patří k rodinnému stříbru města, i proto jsme se na prosincovém zastupitelstvu shodli, že město podpoří modernizaci areálu v podobě pořízení nové LED tabule, zajištění optické kabeláže, aplikace a demontáže stávající obrazovky a podobně dotací ve výši 2 miliony korun. Jedině tak bude možné zachovat vysokou prestiž všech závodů a dostat svítkovský plochodrážní stadion na evropskou úroveň,“ informuje náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že podmínkou dotace je užívání tohoto zařízení po dobu minimálně pěti let a doložení poptávkového řízení.

 

 

AMK Zlatá přilba se bude podílet na investici z vlastních zdrojů částkou 300 tisíc korun, které budou využity zejména na zemní práce související s investicí a propojením s hlasatelskou věží.

 

 

Nová plně grafická barevná LED obrazovka se bude nacházet na čelní straně budovy a návštěvníci stadionu budou moci uvedené informace sledovat ze vzdálenosti až 200 metrů. Nový přírůstek klub plánuje pořídit do poloviny roku 2022. (iko) Foto: MmP (Na snímku stávající zařízení)

 

Mohlo by vás zajímat:

Vánoční trolejbus

Vánoční trolejbus

Do pardubických ulic opět vyjíždí speciálně nazdobené vozidlo

Divadlo v oranžovém

Divadlo v oranžovém

Připomínka Mezinárodního dne proti násilí na ženách

Mohla by to být krásná škola

Mohla by to být krásná škola

Město zná výsledky architektonické soutěže na novou budovu polabinské ZUŠ

Tip na sobotní odpoledne

Tip na sobotní odpoledne

Speciální prohlídka se zaměří na opevnění a zbrojnici Zámku Pardubice

Deratizace s poplachem

Deratizace s poplachem

Z panelového domu museli hasiči evakuovat 50 osob

Ze Stavařova do Husovky

Ze Stavařova do Husovky

Uprchlíci z Ukrajiny se do poloviny prosince přestěhují