Výměna po dvaceti letech

Město Pardubice - 21. 12. 2021
Výměna po dvaceti letech

PARDUBICE - Auto moto klub (AMK) Zlatá přilba plánuje během příštího roku výměnu stávající světelné tabule za moderní a současným trendům odpovídající barevnou LED obrazovku. Vzhledem k prestiži, jakou si Zlatá přilba dokázala získat, se město rozhodlo tento záměr podpořit dvoumilionovou dotací, kterou uvolní z Programu podpory sportu.

 

Stávající světelná tabule tvoří součást zázemí svítkovské ploché dráhy přes dvacet let a vzhledem k technologickému pokroku je pro potřeby stadionu, na kterém se konají nejen tuzemské, ale i mezinárodní závody, již nevyhovující.

 

 

Zařízení bylo na stadionu instalováno roku 1987 a udržovat jej v provozu je přes veškerou snahu pro spolek, který je organizátorem plochodrážních závodů, stále náročnější, jelikož se řada náhradních dílů již nevyrábí. Tabule však vykazuje velké vady i během samotného používání, jelikož sdělení bývají často nečitelná a pro diváky nesrozumitelná. Plochodrážní závod Zlatá přilba jednoznačně patří k rodinnému stříbru města, i proto jsme se na prosincovém zastupitelstvu shodli, že město podpoří modernizaci areálu v podobě pořízení nové LED tabule, zajištění optické kabeláže, aplikace a demontáže stávající obrazovky a podobně dotací ve výši 2 miliony korun. Jedině tak bude možné zachovat vysokou prestiž všech závodů a dostat svítkovský plochodrážní stadion na evropskou úroveň,“ informuje náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že podmínkou dotace je užívání tohoto zařízení po dobu minimálně pěti let a doložení poptávkového řízení.

 

 

AMK Zlatá přilba se bude podílet na investici z vlastních zdrojů částkou 300 tisíc korun, které budou využity zejména na zemní práce související s investicí a propojením s hlasatelskou věží.

 

 

Nová plně grafická barevná LED obrazovka se bude nacházet na čelní straně budovy a návštěvníci stadionu budou moci uvedené informace sledovat ze vzdálenosti až 200 metrů. Nový přírůstek klub plánuje pořídit do poloviny roku 2022. (iko) Foto: MmP (Na snímku stávající zařízení)

 

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí