Když ženy nesměly pít kávu

Kultura - 02. 01. 2022
Když ženy nesměly pít kávu

PARDUBICE – První letošní koncert v krajském městě opět obstará soubor Barocco sempre giovane. Zároveň jím zahájí svůj jarní abonentní cyklus. Stane se tak ve Společenském sálu pardubického zámku ve čtvrtek 6. ledna v 19 hodin s dirigentem a cembalistou Vojtěchem Spurným, sopranistkou Helenou Hozovou, tenoristou Ondřejem Holubem a basbarytonistou Romanem Hozou.

 

 

Úvodem zazní Suita B dur „Les Nations“ Georga Phillippa Telemanna, jakási procházka hudební kulturou evropských národů 18. století. Vojtěch Spurný se představí jako brilantní sólista v Koncertu pro cembalo a smyčce Pietra Domenicao Paradiese. Vrcholem večera bude úsměvné dílo Johanna Sebastiana Bacha. „Kantáta o kávě“ poněkud vybočuje z jeho převážně duchovně zaměřené tvorby. Kuriozitou je, že Bacha k jejímu napsání inspiroval protest proti tomu, že se Sasko pokoušelo vyhlásit zákaz pití kávy ženami.

 

 

Další koncerty jarního cyklu abonentních koncertů Barocco sempre giovane se uskuteční 10. února, 12. května a 9. června. Předplatné a prodej vstupenek v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky, v síti a na webu Ticketportal a v místě konání koncertu. (zr) Foto: BSG (Na snímcích sólisté čtvrtečního koncertu)

Mohlo by vás zajímat:

Tři velká B

Tři velká B

Houslista Bohuslav Matoušek tentokrát zahraje na violu

Kuličkiáda smíchu

Kuličkiáda smíchu

GRAND Festival smíchu předznamená v neděli tradiční akce

GAMPA zve na Proluky

GAMPA zve na Proluky

Rodinná středa, seniorský pátek a tvůrčí neděle

Zpívající básník

Zpívající básník

Koncert Jana Buriana se koná v pátek 7. ledna v Divadle 29

Audience u královny zabodovala

Audience u královny zabodovala

Stala se divácky nejúspěšnější inscenací VČD let 2020 a 2021

Milá tradice pokračuje

Milá tradice pokračuje

Svatoštěpánský koncert ke krajskému městu patří