Srnku zachránili, ryby již ne

Region - 03. 01. 2022
Srnku zachránili, ryby již ne

PARDUBICKO - V první den nového roku 2022 zaznamenali příslušníci Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje 34 událostí. Jednalo se zejména o technické pomoci a požáry popelnic od dalších posilvestrovských ohňostrojů.

 

„Na kontě už máme také jednu záchranu srnky v Brozanech na Pardubicku. Srnka se propadla pod tenkým ledem rybníku. Hasiči oblečení do speciálních obleků na člunu dopluli k srnce, která byla velmi podchlazená. Srnku jsme pořádku převezli na břeh. Na místo jsme povolali městskou policii, aby zvíře převezli na veterinární stanici,“ informovala tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


Zato 2. ledna chrudimští profesionální a dobrovolní hasiči už neměli koho zachraňovat z místního rybníčku v městském parku. V rybníku byla zřejmě zkažená voda a v ní bohužel uhynulé ryby. Hasiči ryby sesbírali a odvezli. Na místo byl povolán zástupce města. Příčiny úhynu jsou vyšetřovány.


K požáru karavanu do Opatovic nad Labem byli hasiči přivoláni 2. ledna v odpoledních hodinách. Bylo podezření, že se uvnitř nachází osoba, to se ale naštěstí nepotvrdilo. Z karavanu byla vynesena dvoukilová propan-butanová lahev. „Příčinou vzniku požáru a výší škody se zabýval vyšetřovatel,“ uzavírá mluvčí Horáková. (zr) Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Inspirujte se Gočárem

Inspirujte se Gočárem

Ušijte si sandály na míru

Nejen vrásky nebo znaménka

Nejen vrásky nebo znaménka

Pardubická nemocnice otevřela plastickou poradnu

Levná a ekologická varianta

Levná a ekologická varianta

Chytré senzory z Univerzity Pardubice pomohou zemědělcům

Perníková popelnice

Perníková popelnice

Čenkovice jsou krajským tahounem v třídění odpadu

Den starokladrubského koně

Den starokladrubského koně

Tradiční akce Národního hřebčína se koná v sobotu 28. května

Čeperka chystá referendum

Čeperka chystá referendum

Proces EIA na spalovnu v Opatovicích započal