194 svíček na Zámečku

Město Pardubice - 06. 01. 2022
194 svíček na Zámečku

PARDUBICE – Ve středu 12. ledna se uskuteční v areálu Památníku Zámeček akce při příležitosti nadcházejícího 80. výročí heydrichiády a pohnutých událostí roku 1942. Účastníci si připomenou začátky fungování parašutistů z výsadku Silver A na území Protektorátu Čechy a Morava, jejichž úkolem bylo zajištění úspěšného radiového spojení s Londýnem. 

 

„Na počest všech obětí heydrichiády zapálíme u pomníku 194 svíček. S uctěním památky začneme od 13 hodin za účasti zástupců statutárního města Pardubice, jako zřizovatele Památníku Zámeček, a dalších hostů. Po zbytek dne má veřejnost možnost se k uctění památky připojit, a to zapálením svíce či položením květinových darů,“ informuje jménem Památníku Zámeček Kateřina Tomišková.

 

 „Nechceme a ani nemůžeme zapomínat. Proto se město Pardubice a památník rozhodly přispět do cyklu připomínek svou symbolickou akcí. Srdečně zvu veřejnost napříč všemi generacemi, aby se k uctění památky připojila a přišla svoji svíci zapálit. Společně tak dáme vědět, že nezapomínáme na minulost a jsme si vědomi, že za náš osud vděčíme tichým bojovníkům, kteří ve jménu svobody a dobré věci obětovali život“, říká pardubický primátor Martin Charvát.

 

V tento významný den bude expozice otevřena od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma. Jinak je během zimního období, tedy do března, památník otevřen o víkendech v čase 13-17 hodin. (zr) Foto: PZ

Mohlo by vás zajímat:

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů

Sportovní park za polovinou

Sportovní park za polovinou

Návštěvníky čeká nabitý víkend plný sportu i kultury

INDIGO od září

INDIGO od září

Radní dali zelenou další nové škole na území města

Příjem v Jindřišské zastaven

Příjem v Jindřišské zastaven

Výdej materiálu nadále pouze v úterý dopoledne

Bohatý program nejen Na Špici

Bohatý program nejen Na Špici

V sobotu se opět rozjede devítidenní sportovní maraton

Wonkův most čeká oprava

Wonkův most čeká oprava

Mohla by začít příští rok