194 svíček na Zámečku

Město Pardubice - 06. 01. 2022
194 svíček na Zámečku

PARDUBICE – Ve středu 12. ledna se uskuteční v areálu Památníku Zámeček akce při příležitosti nadcházejícího 80. výročí heydrichiády a pohnutých událostí roku 1942. Účastníci si připomenou začátky fungování parašutistů z výsadku Silver A na území Protektorátu Čechy a Morava, jejichž úkolem bylo zajištění úspěšného radiového spojení s Londýnem. 

 

„Na počest všech obětí heydrichiády zapálíme u pomníku 194 svíček. S uctěním památky začneme od 13 hodin za účasti zástupců statutárního města Pardubice, jako zřizovatele Památníku Zámeček, a dalších hostů. Po zbytek dne má veřejnost možnost se k uctění památky připojit, a to zapálením svíce či položením květinových darů,“ informuje jménem Památníku Zámeček Kateřina Tomišková.

 

 „Nechceme a ani nemůžeme zapomínat. Proto se město Pardubice a památník rozhodly přispět do cyklu připomínek svou symbolickou akcí. Srdečně zvu veřejnost napříč všemi generacemi, aby se k uctění památky připojila a přišla svoji svíci zapálit. Společně tak dáme vědět, že nezapomínáme na minulost a jsme si vědomi, že za náš osud vděčíme tichým bojovníkům, kteří ve jménu svobody a dobré věci obětovali život“, říká pardubický primátor Martin Charvát.

 

V tento významný den bude expozice otevřena od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma. Jinak je během zimního období, tedy do března, památník otevřen o víkendech v čase 13-17 hodin. (zr) Foto: PZ

Mohlo by vás zajímat:

Za historií peněz s autorem

Za historií peněz s autorem

Historik Petr Vorel provede v úterý zájemce novou výstavou

Primátor chce bojovat

Primátor chce bojovat

Nesouhlasné vyjádření města k modernizaci rybitevské spalovny

Co jinde nezažijete

Co jinde nezažijete

Kolumbijský ptačí svět ve výstavě „UNIBIRDS“

Lidé se rádi vracejí

Lidé se rádi vracejí

Pardubické muzeum a zámek loni navštívilo téměř 43 tisíc lidí

Koncepční nástroj

Koncepční nástroj

Příprava pardubických Zásad pro spolupráci s investory jde do finále

Matka novorozence obviněna

Matka novorozence obviněna

Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí ženy do vazby