Legionáři ocenili město

Město Pardubice - 07. 01. 2022
Legionáři ocenili město

PARDUBICE - Město medaile nejen předává, ale také získává. Tu poslední obdrželo od Československé obce legionářské, která se tak rozhodla tímto způsobem ocenit dlouhodobou podporu činnosti obce, především při rekonstrukci Larischovy vily, na kterou Pardubice v průběhu tří let vyčlenily patnáctimilionovou dotaci.

 

„Velmi si vážím odvahy, kterou Československá obec legionářská prokázala, když se pustila do náročné rekonstrukce Larischovy vily, s čímž jsme se jim jako město snažili maximálně pomoci. Věřím, že i v souvislosti s městskou podporou tohoto projektu a společnou tematikou bude možné navázat ještě užší spolupráci mezi nově otevřeným Památníkem Zámeček a Larischovou vilou,“ podotýká primátor města Martin Charvát.

 

Obě místa, která byla v minulosti oddělena rozvojem průmyslového areálu, jsou z pohledu města i legionářů historicky neoddělitelná. Radnice s legionáři tak spolupracuje na rozvoji obou míst již od přelomu roku 2016 a 2017.

 

„Dotace města pomohla nejen s kompletní rekonstrukcí věže Larischovy vily včetně střechy, díky které může tato část objektu fungovat i pro návštěvníky, ale i s řešením páteřních rozvodů v objektu. Společně navíc usilujeme o propojení obou areálů skrze pozemky společnosti Foxconn, aby návštěvníci mohli komfortně projít z jedné expozice do druhé. Františka Bobka jsme navíc informovali o možnostech dotací do infrastruktury cestovního ruchu z rozpočtu města, kterými bychom mohli pomoci vzniku legionářského cvičiště pro mládež u Larischovy vily a propojení vily s edukačními programy pro školy, které vznikají u nás na Památníku Zámeček pro rok 2022,“ vysvětluje náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že další součinnost města a Památníku Zámeček s legionáři nastane již v tomto roce, a to v rámci akcí spojených s výročím 80 let od heydrichiády.

 

Předsednictvo republikového výboru Československé obce legionářské rozhodlo o udělení Pamětní medaile 100 let ČsOL statutárnímu městu Pardubice za dlouholetou podporu činnosti naší obce. „Jedná se v první řadě o podporu při revitalizaci věže národní kulturní památky Zámeček Pardubičky – Larischova vila, ale i o podporu projektů pro mládež. Velice si této podpory ze strany města vážíme a věříme, že bude pokračovat i v dalších letech,“ přibližuje za Československou obec legionářskou důvody udělení medaile František Bobek. (iko) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Za historií peněz s autorem

Za historií peněz s autorem

Historik Petr Vorel provede v úterý zájemce novou výstavou

Primátor chce bojovat

Primátor chce bojovat

Nesouhlasné vyjádření města k modernizaci rybitevské spalovny

Co jinde nezažijete

Co jinde nezažijete

Kolumbijský ptačí svět ve výstavě „UNIBIRDS“

Lidé se rádi vracejí

Lidé se rádi vracejí

Pardubické muzeum a zámek loni navštívilo téměř 43 tisíc lidí

Koncepční nástroj

Koncepční nástroj

Příprava pardubických Zásad pro spolupráci s investory jde do finále

Matka novorozence obviněna

Matka novorozence obviněna

Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí ženy do vazby