Piráty povede Ivana Böhmová

Město Pardubice - 10. 01. 2022
Piráty povede Ivana Böhmová

PARDUBICE - V pirátských primárkách byla do čela kandidátky zvolena Ivana Böhmová - zastupitelka, aktivní členka Komise pro výchovu a vzdělávání a veřejně činná Pardubačka. V prvním lednovém týdnu si ji členové a členky místního pardubického sdružení vybrali jako lídryní pro nadcházející komunální volby v roce 2022. 

 

Ivana Böhmová, která bude z čela kandidátky aspirovat na post primátorky krajského města, je pedagožka a matka tří dětí. V rámci zastupitelského klubu se věnuje především oblasti vzdělávání a sportu, prioritou je pro ni otázka bydlení a životního prostředí. Svoje silné stránky vidí hlavně v komunikačních a sociálních dovednostech a ráda by přispěla ke změně politické kultury, která je podle ní v Pardubicích nastavena velmi autoritativně a kompetitivně. 

 

„Nechceme město, které se zadlužuje kvůli nesmyslným obřím pomníkům současných politiků. Nechceme, aby město pouze hasilo to, co zrovna hoří. Přejeme si město, kde se dobře žije, které přemýšlí nad svým rozvojem, svou budoucností a které skutečně naslouchá svým obyvatelům.

Město, které se postaví čelem k současným naléhavým výzvám jako je dostupné bydlení, moderní školství nebo životní prostředí“, představila svoji vizi Böhmová na celostátním fóru Pirátské strany.

 

Zatímco lídra si Piráti zvolili již nyní, zbytek čela budou členky a členové volit během následujících měsíců. Hlasování probíhalo tradičně online, přičemž hlasovat mohou všichni aktuální členové místního sdružení. (zr) Foto: ČPS

Mohlo by vás zajímat:

Za historií peněz s autorem

Za historií peněz s autorem

Historik Petr Vorel provede v úterý zájemce novou výstavou

Primátor chce bojovat

Primátor chce bojovat

Nesouhlasné vyjádření města k modernizaci rybitevské spalovny

Co jinde nezažijete

Co jinde nezažijete

Kolumbijský ptačí svět ve výstavě „UNIBIRDS“

Lidé se rádi vracejí

Lidé se rádi vracejí

Pardubické muzeum a zámek loni navštívilo téměř 43 tisíc lidí

Koncepční nástroj

Koncepční nástroj

Příprava pardubických Zásad pro spolupráci s investory jde do finále

Matka novorozence obviněna

Matka novorozence obviněna

Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí ženy do vazby