Kladno zlobilo, ale nakonec padlo

hokej - 14. 01. 2022

PARDUBICE – Ve 41. kole hokejové extraligy přivítalo Dynamo na svém ledě Kladno. Předposlední tým tabulky s Jágrem v sestavě v Pardubicích vedl po první třetině o dvě branky a vzhledem k domácí nemohoucnosti mohl směle pomýšlet na vítězství. Ve 25. minutě sice svým prvním extraligovým gólem snížil 19letý Urban, nicméně Rytíři si vzali deset minut před koncem třetí třetiny dvougólové vedení zpět, když se za Kloučkova záda trefil expardubický Beran. A pak konečně přišel očekávaný tlak, byť již bez „vyfaulovaného“ Camary, a také zasloužené vyrovnání. Tečku za dramatickým zápasem plným emocí a osobních střetů udělal v prodloužení Košťálek, který ujel a ve zbývajícím čase 00,3 vstřelil vítěznou branku!

41. kolo: Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:3 p (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 24:53 Urban (Anděl, Matys), 51:58 Hecl (Paulovič, Blümel), 55:56 Blümel (Musil), 04:59 Košťálek – 15:03 Kubík (Plekanec, Hlava), 16:38 Filip (Wood, Ticháček), 49:55 Beran. PARDUBICE: Klouček – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Kolář, Jelínek – Paulovič, Poulíček, Rohlík – Kousal, Musil, Camara – Hecl, Cienciala, Blümel – Matys, Anděl, Urban. (saf)