Bakajsa má problém?

Město Pardubice - 21. 01. 2022
Bakajsa má problém?

PARDUBICE – Mlčením zúčastněných je zatím zahalen čtvrteční policejní zásah, k němuž došlo na odboru dopravy magistrátu. Z budovy radnice si kriminalisté odvezli dokumenty a počítače. Jak uvedla Česká televize, policie se zajímala především o kancelář dlouholetého vedoucího odboru Vladimíra Bakajsy.

 

Na informace je skoupá jak Policie ČR, tak vedení radnice, a to s odvoláním na probíhající vyšetřování, jež nelze komentovat. Podle některých nepotvrzených informací jsou v centru pozornosti nesrovnalosti u takzvaných malých zakázek, u nichž není zákonem požadováno vyhlašovat výběrová řízení. Podnět k policejnímu zásahu mělo dát samo vedení radnice. Pokud jde o samotného Bakajsu, ten se údajně nachází ve stavu pracovní neschopnosti pro nemoc.

 

Že je potřeba ve veřejném zájmu co nejdříve informovat o tomto případu, ať již dopadne šetření jakkoli, nehodláme zdůrazňovat. Policisté, státní zástupci i funkcionáři a pracovníci samosprávy se čas od času účastní za peníze daňových poplatníků pobytů a stáží ve vyspělých zemích. Dokáží se tam ale opravdu přiučit, jak postupovat v podobných situacích? Aby byla veřejnost včas a dostatečně informována, aniž by došlo k narušení taktiky při vyšetřování… (red) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ        

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí