Holocaust a jeho popírání

Město Pardubice - 21. 01. 2022
Holocaust a jeho popírání

PARDUBICE - Ve čtvrtek 27. ledna se od 17 hodin v kinosále Památníku Zámeček koná přednáška historika Vojtěcha Kyncla na téma Holocaust a jeho popírání. Akce je záměrně naplánována na toto datum, neboť 27. ledna si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Právě v tento den roku 1945 osvobodila armáda SSSR největší nacistický koncentrační tábor v polské Osvětimi. 

 

S větším časovým odstupem od událostí druhé světové války dochází ke generačním změnám, jež způsobují, že se ve společnosti objevují jednotlivci či skupiny, které holocaust popírají. Jedním z nejznámějších popíračů holocaustu, který došel až k soudnímu řízení, je nechvalně známý britský spisovatel David Irving.

 

„Popírání holocaustu a zločinů druhé světové války se stalo dlouhotrvajícím nebezpečím nejen pro uchování paměti na oběti druhé světové války. Jedním ze způsobů, jak předejít takovémuto chování skupin a jednotlivců, je osvěta společnosti a připomínání těchto událostí. Jsme proto rádi, že můžeme na toto téma široké veřejnosti nabídnout přednášku a následně otevřenou diskuzi,“ říká ředitel Památníku Zámeček Viktor Janák.

 

„Přednáška se koná v kinosále Památníku Zámeček, Průmyslová 558 a vstup na ni je zdarma. Navíc bude v tento den expozice otevřena, a to v čase 13 až 18 hodin,“ dodává za pořádající instituci Kateřina Tomišková. (zr) Foto: PZ

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí