V deseti uhájili plichtu

Fotbal - 19. 02. 2022
V deseti uhájili plichtu

PRAHA – Velmi přísně posoudil po upozornění VAR rozhodčí Petřík údajný loket pardubického kapitána Jana Jeřábka ve 25. minutě utkání 22. kola Fortuna:ligy hraném dnes odpoledne ve vršovickém Ďolíčku. Nejen že neplatil gól Pardubic, ale Jeřábek navíc viděl červenou! Derby s Hradcem Králové podlehlo nervozitě až nepříjemné. V úvodu měli sice hosté opticky navrch, Pardubáci se ovšem postupem času dostávali do pěkných šancí. I v deseti se dalo proti tupě působícímu celku Hradce hrát… A to ještě ani rozhodčí neoplývali objektivitou.

 

Po přestávce hosté jako by začali ztrácet dech, škoda nedotažené akce, kterou vymyslel v 63. minutě Cadu. Pak se chvíli kopalo dobře na obou stranách. Hradec si ovšem pomáhal četnými fauly, sudím Petříkem mnohdy neviděnými. Poslední čtvrthodinka začala solidním zmátožením hostů a řadou nepřesností domácích. V samém závěru se opět „vyznamenal“ viditelně zaujatý rozhodčí Petřík, rozhodující gól však nepadl. Remíza je nakonec spravedlivá a bod z ní dobrý, Pardubice však budou muset hodně věcí propracovat, pokud boj o záchranu myslí vážně.

 

FK Pardubice – FC Hradec Králové 0:0. Přihlíželo 1237 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku pardubický kapitán Jan Jeřábek střílí gól, jenž nebyl uznán a jehož autor se musel místo oslavy odporoučet předčasně do šatny)

 

Podrobný referát přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Prohra v přípravě v Německu

Prohra v přípravě v Německu

SpVgg Greuther Fürth - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Pardubice zdolaly Příbram

Pardubice zdolaly Příbram

Stínem přípravného zápasu je zranění Jana Jeřábka

Příprava s novými tvářemi

Příprava s novými tvářemi

Pardubičtí fotbalisté zahájili přípravu i s novými hráči

Živanice se vytáhly na třetí místo

Živanice se vytáhly na třetí místo

Sobotní dohrávka vedla k historickému úspěchu třetiligového týmu

Libišany ovládly Pohár

Libišany ovládly Pohár

Fotbalisté FC Libišany zvítězili ve finále Poháru hejtmana Pardubického kraje

Oslavy 130. výročí

Oslavy 130. výročí

TJ Sokol Moravany slaví 130 let od založení jednoty