V deseti uhájili plichtu

Fotbal - 19. 02. 2022
V deseti uhájili plichtu

PRAHA – Velmi přísně posoudil po upozornění VAR rozhodčí Petřík údajný loket pardubického kapitána Jana Jeřábka ve 25. minutě utkání 22. kola Fortuna:ligy hraném dnes odpoledne ve vršovickém Ďolíčku. Nejen že neplatil gól Pardubic, ale Jeřábek navíc viděl červenou! Derby s Hradcem Králové podlehlo nervozitě až nepříjemné. V úvodu měli sice hosté opticky navrch, Pardubáci se ovšem postupem času dostávali do pěkných šancí. I v deseti se dalo proti tupě působícímu celku Hradce hrát… A to ještě ani rozhodčí neoplývali objektivitou.

 

Po přestávce hosté jako by začali ztrácet dech, škoda nedotažené akce, kterou vymyslel v 63. minutě Cadu. Pak se chvíli kopalo dobře na obou stranách. Hradec si ovšem pomáhal četnými fauly, sudím Petříkem mnohdy neviděnými. Poslední čtvrthodinka začala solidním zmátožením hostů a řadou nepřesností domácích. V samém závěru se opět „vyznamenal“ viditelně zaujatý rozhodčí Petřík, rozhodující gól však nepadl. Remíza je nakonec spravedlivá a bod z ní dobrý, Pardubice však budou muset hodně věcí propracovat, pokud boj o záchranu myslí vážně.

 

FK Pardubice – FC Hradec Králové 0:0. Přihlíželo 1237 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku pardubický kapitán Jan Jeřábek střílí gól, jenž nebyl uznán a jehož autor se musel místo oslavy odporoučet předčasně do šatny)

 

Podrobný referát přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Přímý sestup již nehrozí!

Přímý sestup již nehrozí!

Pardubičtí fotbalisté doma porazili Jablonec

Na Ševce tentokrát nestačili

Na Ševce tentokrát nestačili

Pardubický tým mohl odvrátit přímý sestup, prohrál však 1:2

Nita zachránil Pardubice

Nita zachránil Pardubice

Pardubičtí fotbalisté vezou z Brna tři body

Podstatné je (ne)vstřelit gól

Podstatné je (ne)vstřelit gól

Pardubičtí fotbalisté v prvním kole nadstavby na teplických Stínadlech neuspěli

Prohra v posledním kole

Prohra v posledním kole

Pardubičtí fotbalisté padli v Českých Budějovicích

Stačilo přijít na druhý poločas

Stačilo přijít na druhý poločas

Mužstvo FK Pardubice si nakonec se Slováckem pohodlně poradilo