Opět bez branek

Fotbal - 22. 02. 2022

PRAHA – Oči bolely příznivce pardubického fotbalového týmu po celý první poločas dnešní dohrávky 20. kola Fortuna:ligy hrané v podvečer ve vršovickém Ďolíčku. Domácí celek proti Slovácku nedokázal nic vymyslet, hosté měli jednoznačně navrch a minimálně čtyřmi šancemi do přestávky hodně zahrozili. Naštěstí nezklamal golman Letáček. Obránce Pojezný, nová posila FK Pardubice, jako by si říkal svým bezradným výkonem o místenku na Pendolino. Není divu, že místo jednu chybu za druhou vršícího hráče zaujal již ve 36. minutě zkušený Toml.

Na začátku druhého dějství nahradil Matějku Černý a situace se viditelně změnila. Domácí konečně začali hrát i dopředu a po několika náznacích se dostávali do kýžených příležitostí. Hra se vyrovnala a bylo co sledovat. Úsilí Pardubických mohl pečetit pěknou střelou v 87. minutě Cadu, zůstalo však, žel, jen u pokusu. Gólu se diváci nedočkali.

Vzhledem k nepovedenému začátku utkání je bod se soupeřem z horních pater tabulky nakonec dobrý. Bude to však opravdu stačit?

FK Pardubice – 1. FC Slovácko 0:0. Přihlíželo 528 diváků. (ro) Foto z utkání: LADISLAV NUSSBAUER (Na snímku v úterním zápase agilní pardubický Dominik Kostka)