Na pomoc Ukrajině

Město Pardubice - 01. 03. 2022
Na pomoc Ukrajině

PARDUBICE - Město otevřelo centrum pro příjem humanitární pomoci pro Ukrajinu. Otevřelo se v úterý po obědě. Lidé však mohou dál nosit přikrývky, potraviny, oblečení i trvanlivé potraviny i na další místa ve městě. V pondělí se také otevřelo nové sběrné místo na starém vlakovém nádraží.

 

„V Pardubicích během víkendu lidé nosili humanitární pomoc například do kostela Panny Marie Bolestné, tam však mají organizátoři problém s prostorami i příjezdem aut. Domluvil jsem se s Vodovody a kanalizacemi, že během pondělí uvolní své garáže s vjezdem z Milheimovy ulice. Tam budeme humanitární pomoc směřovat od úterního odpoledne,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal. „Rozhodně nebudeme nikomu bránit v organizování sběru humanitární pomoci, tímto krokem chceme koordinovat aktivitu našich občanů. V centru budou pomáhat dobrovolníci a dobrovolní hasiči a sebrané věci budeme posílat do krajského skladu humanitární pomoci, odkud budou distribuovány podle aktuálních potřeb,“ dodal náměstek primátora Petr Kvaš.

 

Další nové sběrné místo, jehož vznik inicioval pardubický Rotary club, od pondělí funguje na starém nádraží v Havlíčkově ulici. Odkud bude pomoc pro obyvatele Ukrajiny odvážena mimořádnými vlaky, které pravidelně směřují do západoukrajinského Čopu, odkud přivážejí do České republiky válečné uprchlíky. „Každá pomoc je vítána. Aktuálně jsou na Ukrajině potřeba léky, obvazový a fixační materiál, spací pytle a potřeby pro nouzové ubytování, teplé zimní oblečení, přikrývky, trvanlivé potraviny, kojenecká výživa a podobně,“ připomněl náměstek Kvaš.

 

Na rozdíl od materiální pomoci město nepřipravuje žádnou finanční sbírku pro Ukrajinu. Je toho názoru, že každý, kdo chce válkou zkoušené zemi finančně pomoci, by se měl zapojit do některé z již organizovaných a prověřených sbírek. (https://www.pardubickykraj.cz/pomoc-ukrajine/115565/sbirky-a-humanitarni-pomoc-ukrajine)

(NaH) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů