Ubytování i peníze do začátků

Město Pardubice - 01. 03. 2022
Ubytování i peníze do začátků

PARDUBICE - Město vyhradí pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny dvanáct svých bytů. Některé byty jsou v tuto chvíli již prakticky připraveny, další budou v horizontu několika dní. Rada města v úterý také na mimořádné schůzi schválila okamžitou finanční pomoc rodinám, které do Pardubic přijdou bez peněz a nemají zde ani zázemí u příbuzných či známých.

 

Pokud bude třeba, dostanou s ubytováním také finanční podporu. Potřebují si koupit jídlo a další nezbytnosti a než se zkontaktují s úřady a získají dávky v hmotné nouzi, přece jen to chvíli potrvá. Proto jsme se rozhodli, že jim pomůžeme nejen střechou nad hlavou, ale i menší částkou na to nejnutnější,“ řekl náměstek primátora Petr Kvaš. Rada města proto v pondělí posílila rozpočet odboru sociálních věcí v kapitole mimořádná okamžitá pomoc o 100 tisíc korun právě za tímto účelem. „Díky pardubickému providerovi bude ve všech bytech dostupné i bezplatné internetové připojení,“ dodal náměstek s tím, že právě spojení s přáteli a rodinnými příslušníky je pro běžence velmi důležité.

 

Město jako takové mnoho volných bytů, které by mohlo uprchlíkům poskytnout, nemá. Rozhodlo se ale upravit a vybavit 12 bytů v domě, který je kvůli připravované rozsáhlé rekonstrukci momentálně neobývaný. „V současné době máme připraveny čtyři byty pro čtyři rodiny, další byty jsou vymalovány a čekají na vybavení. Chybí nám postele a další nábytek, ložní prádlo, ale také vybavení kuchyní a podobně. V současné době tu máme ubytovány dvě rodiny s dětmi,“ řekla vedoucí odboru sociálních věcí pardubického magistrátu Iva Bartošová.

 

Sociální odbor pardubické radnice je od minulého týdne v úzkém kontaktu s neziskovými organizacemi Centrum pro integraci cizinců a Most pro, které v Pardubicích soustřeďují nabídky soukromníků i firem na ubytování uprchlíků a zprostředkovávají pak také kontakty mezi potřebnými a pomáhajícími. Radnice také jedná o zajištění lékařské péče pro běžence. (NaH) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ (Na snímku dům v Husově ulici, kde by měly být vyhrazeny byty pro uprchlíky z Ukrajiny)

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů