Krajské centrum je již otevřeno

Region - 02. 03. 2022
Krajské centrum je již otevřeno

PARDUBICE – Občanům napadené země se od středy dostane pomoci i v našem krajském městě. Během necelých dvou dnů se podařilo v budově Krajského úřadu Pardubického kraje otevřít Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Nachází se v takzvané bývalé reálce a bude sloužit jako základní informační a kontaktní místo pro ukrajinské občany přijíždějící do České republiky.Vytvoření tohoto centra bylo opravdu bleskové. V neděli jsme začali od nuly malováním na tabuli, v pondělí jsme upřesňovali plány, nákresy, náčrty, v úterý vyřešili technické obtíže a ve středu ve 14.30 hodin jsme mohli otevřít pro první klienty. Postup krajské samosprávy a vybraných státních institucí při vytváření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině byl koordinovaný a jsem rád, že se to v takto krátkém čase podařilo," uvedl hejtman Martin Netolický.

 

 

Společné kontaktní místo pro Pardubický kraj, cizineckou policii, odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR, Správu uprchlických zařízení, Úřad práce ČR, zdravotní pojišťovnu a humanitární pomoc bylo zřízeno v osvědčených prostorách Sálu Jana Kašpara, který do podzimních měsíců sloužil jako velkokapacitní očkovací centrum.

 

 

První příchozí byli odbaveni záhy po otevření centra a všechny formality jim byly vyřízeny. Na místě jsou zřízeny rovněž dětský koutek a místnost s deseti lůžky pro případný odpočinek po cestě.

 

 

Centrum bude otevřeno v režimu 24 hodin, sedm dní v týdnu. V plném rozsahu od 8 do 16 hodin, v redukovaném rozsahu pak od 16 do 8 hodin ráno. (DoB, ro) Foto: ROMAN MARČÁK

Mohlo by vás zajímat:

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Pro Pardubický kraj je to velká příležitost

Chystají novinku na zámku

Chystají novinku na zámku

Lapidárium představí kamenné památky od středověku do současnosti

Galavečer plný dobra

Galavečer plný dobra

Kromě jiných ocenil i třídu děvčat, která se věnuje charitě a dobrovolnictví

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Dokument o nálezu jedinečné nádoby a objevu nejstaršího piva svého druhu uspěl na festivalu v Bratislavě

Na několik etap

Na několik etap

Kraj pokračuje v přípravách na rozšíření parkovacích ploch v Pardubické nemocnici

Perný víkend pro silničáře

Perný víkend pro silničáře

Najezdili v Pardubickém regionu 61 tisíc kilometrů