Krajské centrum je již otevřeno

Region - 02. 03. 2022
Krajské centrum je již otevřeno

PARDUBICE – Občanům napadené země se od středy dostane pomoci i v našem krajském městě. Během necelých dvou dnů se podařilo v budově Krajského úřadu Pardubického kraje otevřít Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Nachází se v takzvané bývalé reálce a bude sloužit jako základní informační a kontaktní místo pro ukrajinské občany přijíždějící do České republiky.Vytvoření tohoto centra bylo opravdu bleskové. V neděli jsme začali od nuly malováním na tabuli, v pondělí jsme upřesňovali plány, nákresy, náčrty, v úterý vyřešili technické obtíže a ve středu ve 14.30 hodin jsme mohli otevřít pro první klienty. Postup krajské samosprávy a vybraných státních institucí při vytváření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině byl koordinovaný a jsem rád, že se to v takto krátkém čase podařilo," uvedl hejtman Martin Netolický.

 

 

Společné kontaktní místo pro Pardubický kraj, cizineckou policii, odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR, Správu uprchlických zařízení, Úřad práce ČR, zdravotní pojišťovnu a humanitární pomoc bylo zřízeno v osvědčených prostorách Sálu Jana Kašpara, který do podzimních měsíců sloužil jako velkokapacitní očkovací centrum.

 

 

První příchozí byli odbaveni záhy po otevření centra a všechny formality jim byly vyřízeny. Na místě jsou zřízeny rovněž dětský koutek a místnost s deseti lůžky pro případný odpočinek po cestě.

 

 

Centrum bude otevřeno v režimu 24 hodin, sedm dní v týdnu. V plném rozsahu od 8 do 16 hodin, v redukovaném rozsahu pak od 16 do 8 hodin ráno. (DoB, ro) Foto: ROMAN MARČÁK

Mohlo by vás zajímat:

Zastropují navýšení ceny

Zastropují navýšení ceny

Na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici byla prostavěna již půl miliarda

Částka, která pomůže

Částka, která pomůže

Pardubickému kraji bude přiděleno 370 milionů na opravy silnic

Odneslo to pivo v basách

Odneslo to pivo v basách

Silnice u Horních Ředic byla kvůli nehodě nákladního vozu uzavřena

Opět na Ukrajině

Opět na Ukrajině

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Neviděli jste nehodu sanitky?

Neviděli jste nehodu sanitky?

Policisté žádají občany o pomoc

Krajský rozpočet je připraven

Krajský rozpočet je připraven

Zásadní investice i posílení dotací v prosinci projednají zastupitelé