Začíná blokové čištění

Město Pardubice - 03. 03. 2022
Začíná blokové čištění

 

PARDUBICE – V pondělí 7. března bude v krajské metropoli zahájeno tradiční blokové čištění ulic města. Tento typ úklidu probíhá dvakrát za rok, obvykle na jaře a na podzim.

 

Při blokovém čištění se silnice i chodníky zametou a umyjí, na jaře se také odstraní posypový materiál ze zimní údržby. Blokové čištění smyje prach, což ulehčuje dýchání zejména lidem s respiračním onemocněním a alergiemi. 

 

Při čištění města jsou často problémem zaparkovaná auta, která stojí v místě úklidu a brání tak plynulému projetí úklidové techniky. Proto je 7 dní před zahájením prací rozmístěno přenosné dopravní značení s informacemi, kdy a v kolik hodin bude v dané lokalitě čištění probíhat. Ti, kteří nebudou na informace uvedené na dopravních značkách brát zřetel a budou v zákazu stání parkovat, si musí připravit 1500 Kč na odtažení vozu a další peníze na pokutu.

 

Termín, kdy budou Služby města Pardubic uklízet právě jejich ulici, si obyvatelé města mohou snadno zjistit již nyní na webových stránkách www.smp-pce.cz. „Všem ukázněným řidičům děkujeme za pomoc při zajišťování čistoty ve městě,“ sděluje tiskové oddělení pardubického magistrátu. (iko) Ilustrační foto: INTERNET

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů