Příprava zámku pokračuje

Region - 06. 03. 2022
Příprava zámku pokračuje

PARDUBICKO - Pardubický kraj postupně připravuje areál zámku v Bystrém nedaleko Poličky pro případné nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny. V průběhu čtvrtka byly do jednotlivých pokojů dovezeny postele, které před časem vyřadila v rámci pravidelné obnovy Nemocnice Pardubického kraje. Z letiště v Pardubicích dovezl sedm kontejnerů 14. pluk logistické podpory, konkrétně vojáci ze 141. zásobovacího praporu z Pardubic.

 

Postele byly vyřazeny v rámci pravidelné obměny z naší Nemocnice Pardubického kraje a byl plánován jejich odvoz právě do zařízení následné péče v Zakarpatské oblasti. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli potřebujeme připravit kapacity pro potenciální nouzové ubytování uprchlíků, rozhodli jsme se využít postelí a dalšího nábytku, který byl složen ve vojenské části pardubického letiště,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Přes 100 postelí, matrací, stolků a dalšího materiálu se podařilo díky 14. pluku logistické podpory, konkrétně 141. zásobovacímu praporu z Pardubic převést v průběhu čtvrtka na zámek do Bystrého, kde s manipulací pomáhali dobrovolní hasiči a další dobrovolníci. Všem, kteří nám pomohli a dále pomáhají, patří velký dík,“ uvedl Netolický.

 

Příprava zámku bude probíhat i v příštích dnech. „Již před nastěhováním postelí bylo nutné provést základní úkony, aby bylo možné zprovoznit výtah, elektřinu, vodu a další nezbytnosti. Zároveň se musí místnosti uklidit a celý provoz připravit, pokud by bylo nutné v řádu několika hodin nastěhovat potřebné. Samozřejmě nyní budeme řešit další nábytek, nádobí, ale také přikrývky a mnoho dalšího,“ uvedl krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. (DoB) Foto: HELENA ŘEBÍČKOVÁ

Mohlo by vás zajímat:

Kam se ztrácejí mufloni?

Kam se ztrácejí mufloni?

Z areálu pod Kunětickou horou zmizel už druhý trofejní kousek

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Dobrá zpráva pro pacienty na prosinec

Více přihlášek, méně papírování

Více přihlášek, méně papírování

Studenty čekají změny u přijímaček

Mít na co hrát je základ

Mít na co hrát je základ

Mladí konzervatoristé se mohou těšit na výraznou obnovu hudebních nástrojů

V souvislostech

V souvislostech

Zemědělci a potravináři debatovali o cenách a kvalitě potravin

Smutný příběh s dobrým koncem

Smutný příběh s dobrým koncem

Hasičská klubovna ve Svinčanech vstala i díky podpoře kraje z popela