Primátor svolal krizový štáb

Město Pardubice - 10. 03. 2022
Primátor svolal krizový štáb

PARDUBICE – Primátor Martin Charvát si uvědomuje závažnost situace související s válkou na Ukrajině a vzhledem k přibývajícímu množství válečných uprchlíků opětovně svolal ve čtvrtek krizový štáb města.

 

Do Pardubic míří stovky lidí denně. Do této doby sem váleční uprchlíci přicházeli velmi často za svými příbuznými či známými a ve většině případů věděli, kde budou bydlet. Nyní však budou přijíždět lidé, kteří po zaregistrování opravdu nemají kam jít. Ubytovací kapacity v katastru města se rapidně zmenšují a my musíme rychle hledat řešení, jak se k aktuálnímu dění postavit. Pravděpodobný scénář příštích týdnů je takový, že počty přicházejících lidí se výrazně měnit nebudou, a na nás je mít připraven seznam všech možných ubytovacích kapacit. Město dá k dispozici téměř padesát bytů v Husově ulici, ve spolupráci s Univerzitou Pardubice jednáme o možnosti zprovoznit ubytování až pro sto lidí v jedné z budov této školy. Další z variant pro případ, že počet přicházejících zůstane konstantní, nebo se dokonce bude geometrickou řadou zvyšovat, je rychlá úprava jednoho z objektů Masarykových kasáren. Krizový štáb se spolu s odborníky na místo vydal ve čtvrtek odpoledne, zjistil, že potřebné úpravy by byly výrazné.“

 

Záměr vybudovat nouzové ubytování v kasárnách TGM posléze představil primátor hejtmanovi Pardubického kraje Martinu Netolickému. Primátor se s hejtmanem shodl na tom, že je potřeba mít připravenou záložní variantu pro nejčernější scénáře počtu příchozích migrantů. Město začne administrativně-projekční částí, aby bylo vůbec možné odhadnout rozsah prací a jejich cenu, stejně jako cenu provozních nákladů. (atu) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ (Na snímku dům v Husově ulici, který dalo město k dispozici pro potřeby ukrajinských uprchlíků)

Mohlo by vás zajímat:

Pardubický primátor k „balíčku“

Pardubický primátor k „balíčku“

„Návrhy výrazně zasahují do příjmů a provozních nákladů našeho města.“

Mají jistotu tříleté podpory

Mají jistotu tříleté podpory

O nových Pardubických tahounech pro další roky rozhodnuto

Tenisové zázemí pod zámkem

Tenisové zázemí pod zámkem

Město chce pomoci i s rekonstrukcí sportovišť v areálu Sokola

Mezi Palácem a Závodu Míru

Mezi Palácem a Závodu Míru

Radnice pracuje na tom, aby uvnitř města vzniklo zelené centrum

O lázeňském antisemitismu

O lázeňském antisemitismu

Památník Zámeček zve na středeční přednášku

Polabinská ZUŠ za 300 milionů

Polabinská ZUŠ za 300 milionů

Radnice chce zahájit projekční práce pro výstavbu nové umělecké školy