Primátor svolal krizový štáb

Město Pardubice - 10. 03. 2022
Primátor svolal krizový štáb

PARDUBICE – Primátor Martin Charvát si uvědomuje závažnost situace související s válkou na Ukrajině a vzhledem k přibývajícímu množství válečných uprchlíků opětovně svolal ve čtvrtek krizový štáb města.

 

Do Pardubic míří stovky lidí denně. Do této doby sem váleční uprchlíci přicházeli velmi často za svými příbuznými či známými a ve většině případů věděli, kde budou bydlet. Nyní však budou přijíždět lidé, kteří po zaregistrování opravdu nemají kam jít. Ubytovací kapacity v katastru města se rapidně zmenšují a my musíme rychle hledat řešení, jak se k aktuálnímu dění postavit. Pravděpodobný scénář příštích týdnů je takový, že počty přicházejících lidí se výrazně měnit nebudou, a na nás je mít připraven seznam všech možných ubytovacích kapacit. Město dá k dispozici téměř padesát bytů v Husově ulici, ve spolupráci s Univerzitou Pardubice jednáme o možnosti zprovoznit ubytování až pro sto lidí v jedné z budov této školy. Další z variant pro případ, že počet přicházejících zůstane konstantní, nebo se dokonce bude geometrickou řadou zvyšovat, je rychlá úprava jednoho z objektů Masarykových kasáren. Krizový štáb se spolu s odborníky na místo vydal ve čtvrtek odpoledne, zjistil, že potřebné úpravy by byly výrazné.“

 

Záměr vybudovat nouzové ubytování v kasárnách TGM posléze představil primátor hejtmanovi Pardubického kraje Martinu Netolickému. Primátor se s hejtmanem shodl na tom, že je potřeba mít připravenou záložní variantu pro nejčernější scénáře počtu příchozích migrantů. Město začne administrativně-projekční částí, aby bylo vůbec možné odhadnout rozsah prací a jejich cenu, stejně jako cenu provozních nákladů. (atu) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ (Na snímku dům v Husově ulici, který dalo město k dispozici pro potřeby ukrajinských uprchlíků)

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů