S dětmi do filharmonie

Kultura - 18. 03. 2022
S dětmi do filharmonie

PARDUBICE - Již tuto neděli 20. března přivítají komorní filharmonici v hledišti Sukovy síně nejmenší posluchače. Na programu je matiné Vlastnosti v hudbě, které je určeno dětem od 5 let věku a jež jim, jak název napovídá, prozradí, jak velcí hudební skladatelé pomocí hudby vyjádřili rozličné lidské vlastnosti.

 

 

Děti tak například uslyší, jak podle Leoše Janáčka zní taková žárlivost. Dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem jim zábavnou formou odhalí další vlastnosti, ukryté v hudbě Vivaldiho, Beethovena, Bacha či dalších skladatelů.

 

 

„Jsme zvědaví, co si tato oblíbená dvojice pro nejmladší publikum připravila tentokrát. Víme, že si umí skvěle poradit a kreativně zpracovat jakékoli téma tak, aby se bavili opravdu všichni v sále. Díky četným ohlasům víme, že koncerty pro děti jsou zábavou, na kterou se těší všechny generace. Rodiče si pochvalují, že hodinový program je vyvážený a že pan dirigent bere v potaz věk posluchačů, pro které je určen. I když hudba je středobodem všeho dění, tak jednotlivé ukázky skladeb jsou proloženy soutěžemi, hádankami a aktivitami, při kterých se publikum zapojuje do dění v sále. Dirigent Marko Ivanović obvykle rozpohybuje celé hlediště, pracuje s jednotlivými sektory a řídí nejen orchestr, ale i děti v hledišti, které čekají na jeho pokyn k dupání, tleskání, luskání, klepání, šustění, ševelení či dalším zvuk tvořícím pohybům. Výsledkem je jedinečné provedení dané skladby, při které se zvuk orchestru propojí se zvukem publika,“ přibližuje průběh dětských koncertů tisková mluvčí Komorní filharmonie Andrea Žeravíková.

 

Koncert Vlastnosti v hudbě se uskuteční v neděli 20. března od 10.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Vstupenky lze zakoupit online (kfpar.cz), v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích, případně také ještě na místě. (zr) Foto: FRANTIŠEK RENZA

Mohlo by vás zajímat:

S fenomenálním Indi Stivínem

S fenomenálním Indi Stivínem

Na čtvrtečním koncertě Barocco sempre giovane vystoupí jako sólisté také Vít Chudý a Jiří Kabát

V divadle bude živo

V divadle bude živo

Pardubická scéna připravila v příštích dnech řadu akcí

Koncert na univerzitě

Koncert na univerzitě

Součástí pátečního večera bude premiéra skladby Martina Kudrny Zrození hmoty

Mimořádné akce ve VČD

Mimořádné akce ve VČD

Čtení z Édouarda Louise, Večer Karla Kryla a další projekty

První koncert v Pardubicích

První koncert v Pardubicích

Novoměstská filharmonie se spojila s projektem Paměť národa a připomene výročí boje za svobodu

Dlouhodobá zápůjčka

Dlouhodobá zápůjčka

Grafiky Iva Křena nově ve stálé expozici S.K.L.E.M.