O práci pro Ukrajince

Region - 18. 03. 2022
O práci pro Ukrajince

PARDUBICE - Vytvoření přehledného a jednoduchého rozhraní pro uprchlíky před válkou z Ukrajiny, kteří chtějí pracovat v Pardubickém kraji, bylo hlavním cílem jednání hejtmana Martina Netolického s ředitelem krajské pobočky Úřadu práce Petrem Klimplem a předsedou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozefem Koprivňanským. Ve spolupráci všech institucí vznikne přehledný systém pro vyhledávání vhodných pracovních pozic na území kraje, a to v ukrajinštině.

 

„Hlavním zprostředkovatelem nabídek zaměstnání je samozřejmě Úřad práce. Vzhledem k tomu, že jednotlivé nabídky vhodné pro ukrajinské uprchlíky jsou na stránkách Úřadu práce v češtině, domluvili jsme se na tom, že bychom jim usnadnili přístup k pracovním pozicím vytvořením jednoduchého webového rozhraní, které bude plně v ukrajinštině. Zde budeme z centrální databáze vkládat pracovní pozice vhodné právě i pro Ukrajince, kteří se následně budou moci obrátit přímo na zaměstnavatele nebo na Úřad práce,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

„Obzvláště v této situaci musíme být maximálně proklientsky orientovaní a přívětiví. Pokud k nám přicházejí potenciální uchazeči o zaměstnání, měli bychom jim usnadnit přístup k těmto informacím. Jednotlivé firmy v regionu nás upozorňují na nedostatek pracovních sil v určitých odvětvích. Je jasné, že celá řada z nich jsou dělnické profese vhodné primárně pro muže, ale jsme přesvědčeni, že z více než dvou tisíc volných míst, vhodných i pro Ukrajince, může být celá řada také pro ženy, které o práci mají velký zájem, protože se chtějí co nejdříve osamostatnit,“ řekl hejtman Netolický s tím, že databáze by měla být k dispozici na počátku dubna. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Pro Pardubický kraj je to velká příležitost

Chystají novinku na zámku

Chystají novinku na zámku

Lapidárium představí kamenné památky od středověku do současnosti

Galavečer plný dobra

Galavečer plný dobra

Kromě jiných ocenil i třídu děvčat, která se věnuje charitě a dobrovolnictví

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Dokument o nálezu jedinečné nádoby a objevu nejstaršího piva svého druhu uspěl na festivalu v Bratislavě

Na několik etap

Na několik etap

Kraj pokračuje v přípravách na rozšíření parkovacích ploch v Pardubické nemocnici

Perný víkend pro silničáře

Perný víkend pro silničáře

Najezdili v Pardubickém regionu 61 tisíc kilometrů