S přínosem pro všechny

Město Pardubice - 24. 03. 2022
S přínosem pro všechny

PARDUBICE - Památník Zámeček potvrzuje spolupráci s významnými institucemi, která povede ke vzájemné účasti odborných pracovníků na činnostech institucí i k popularizaci a zpřístupnění nových vědeckých poznatků.

 

Ředitel příspěvkové organizace Památník Zámeček Pardubice Viktor Janák se sešel k podpisu Memoranda o spolupráci se statutárním zástupcem ředitele Historického ústavu Akademie věd České republiky Janem Němečkem. Následovalo setkání s děkanem Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Jiřím Kubešem, při kterém byla podepsána Smlouva o spolupráci. Partnerství Památníku Zámeček s těmito institucemi přispěje k rozvoji praktického výzkumu.

 

Zástupce ředitele Historického ústavu AV ČR Jan Němeček uvádí: „Věřím, že spolupráce Historického ústavu AV ČR, založeného na systematickém výzkumu moderních československých dějin, a Památníku Zámeček, uchovávajícího památku na nejtragičtější období, kterým náš národ za druhé světové války prošel, přinese prostřednictvím různých forem, ať už publikacemi, přednáškami, či výstavami přenos nových vědeckých poznatků do praxe široké veřejnosti. Památka obětí nacistické perzekuce a odporu a odboje proti okupaci nesmí být zapomenuta.“

 

Obohacující přínos lze očekávat i od spolupráce s Univerzitou Pardubice. „Fakulta filozofická Univerzity Pardubice si velmi cení možnosti všestranně spolupracovat s Památníkem Zámeček, na jehož vzniku nesou významný podíl i naši studenti a absolventi doktorského studijního programu. Vyvíjí vědeckou a popularizační činnost, kterou je blízký především našemu Ústavu historických věd. Velmi rádi tedy budeme spolupracovat na výzkumu i na jejich programu a budeme jej sdílet s našimi studenty. Věřím, že si mnoho akademiků i studentů do Památníku Zámeček najde cestu,“ dodává děkan Jiří Kubeš.

 

Ředitel Památníku Zámeček Viktor Janák k výhledům budoucí společné činnosti dodává: „Velmi mě těší, že se nám podařilo dosáhnout nemalého úspěchu. Už po několika měsících fungování byla uzavřena odborná spolupráce s Historickým ústavem Akademie věd ČR, který patří mezi hlavní výzkumná pracoviště v oboru historie v České republice, a zároveň s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice, která je centrem vzdělávání, vědy a výzkumu v našem městě. Jsem si jist, že spolupráce s oběma významnými institucemi bude přínosná a že Památník Zámeček naváže přátelské vztahy i s dalšími institucemi obdobného charakteru.“ (zr) Foto: PZ (Na snímku zleva děkan Jiří Kubeš a ředitel Viktor Janák)

 

Mohlo by vás zajímat:

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů

Sportovní park za polovinou

Sportovní park za polovinou

Návštěvníky čeká nabitý víkend plný sportu i kultury

INDIGO od září

INDIGO od září

Radní dali zelenou další nové škole na území města

Příjem v Jindřišské zastaven

Příjem v Jindřišské zastaven

Výdej materiálu nadále pouze v úterý dopoledne

Bohatý program nejen Na Špici

Bohatý program nejen Na Špici

V sobotu se opět rozjede devítidenní sportovní maraton

Wonkův most čeká oprava

Wonkův most čeká oprava

Mohla by začít příští rok